Správy Komunálne voľby

Košickým županom chce byť ďalší muž: Eduard Buraš predstavil svoju víziu

Po úspešnom zbere podpisov priblíži svoj volebný program a spustí volebnú kampaň. Profiluje sa ako občiansky kandidát, oprieť sa chce aj o podporu z mimovládneho sektora.

Ilustračný obrázok k článku Košickým županom chce byť ďalší muž: Eduard Buraš predstavil svoju víziu
Zdroj: TASR/František Iván

O post predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) sa chce v jesenných voľbách uchádzať riaditeľ Združenia Feman Eduard Buraš, ktorý pôsobí aj ako poradca predsedu vlády SR pre cezhraničnú spoluprácu. Kandidovať chce ako nezávislý, aktuálne začal so zberom podpisov potrebných na kandidatúru. Oznámil to na štvrtkovej tlačovej konferencii v Košiciach.

Priority

Po úspešnom zbere podpisov priblíži svoj volebný program a spustí volebnú kampaň. Profiluje sa ako občiansky kandidát, oprieť sa chce aj o podporu z mimovládneho sektora, kde 30 rokov pôsobil. Súčasťou jeho tímu by mali byť aj ďalší nezávislí kandidáti na krajských poslancov.

„Samozrejme, medzi priority patrí cestná infraštruktúra, zdravie, ekológia, životné prostredie, seniori, mládež, bývanie, sociálne bývanie a nemožno zabúdať na problematiku dnešných dní, a to je sucho, strata vody, kanalizácia, odchytávanie dažďovej vody, to sú problémy, s ktorými sa dennodenne teraz stretávame,“ povedal pre TASR k tomu, na čo chce klásť dôraz.

Ekologické témy

V rámci životného prostredia poukázal na potrebu riešiť problém environmentálnej záťaže s PCB látkami na Zemplíne a nárast počtu narodených detí so zdravotnými problémami.

„Treba hľadať alternatívy, ako tým ľuďom pomôcť, ako pôdu vyčistiť, alternatívy, ako využívať prírodné krásy, cestovný ruch, hľadať možnosti cezhraničnej spolupráce a využiť možnosti finančných programov. Stále hovorím, že vojna na Ukrajine je príležitosťou na regionálny rozvoj, na pritiahnutie finančných zdrojov,“ skonštatoval.

Preruší činnosť poradcu

V prípade volebnej kampane preruší svoju činnosť poradcu vlády.

Kandidatúru na predsedu KSK na tlačových konferenciách už ohlásili obhajca postu Rastislav Trnka za koalíciu KDH a Aliancia, Róbert Suja za Hlas-SD, Viliam Zahorčák za Smer-SD, Erik Ňarjaš za OĽANO, Viliam Púček za ĽSNS, Džemal Kodrazi za stranu Princíp a Ivan Hriczko za Slovenskú iniciatívu menšín (SIM).

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM