Webnoviny - Rôzne

Kotleba sklamaný nízkou účasťou na zhromaždení

Pokojne a bez zásahu polície sa skončil dnešný pochod a zhromaždenie mladých nacionalistov v Košiciach.

Akcia trvala takmer tri hodiny. Zišlo sa na nej približne sto až stopäťdesiat prívržencov občianskych združení Slovenská pospolitosť, Nové slobodné Slovensko a Slovenské hnutie obrody. Účastníci sa zhromažďovali pred košickou železničnou stanicou odkiaľ vykrikujúc rôzne heslá pochodovali do centra a košickou Hlavnou ulicou. Zhromaždenie pri Dolnej bráne sa konalo na podporu Memoranda prvej ponovembrovej generácie slovenskej mládeže. Okoloidúci Košičania a návštevníci metropoly východného Slovenska väčšinou len nevšímavo prechádzali okolo.

K účastníkom sa okrem iných rečníkov prihovoril aj niekdajší šéf Slovenskej pospolitosti Marián Kotleba, ktorý sa však na pochode nezúčastnil. Okrem iného vyjadril sklamanie, že sa na zhromaždení zúčastnilo tak málo prívržencov a obyvateľov mesta. Kotleba vyzval na masovú účasť na pripravovaných protivládnych zhromaždeniach, ktoré sa majú uskutočniť v Bratislave. Na otázku agentúry SITA odmietol konkretizovať, kedy sa zhromaždenia uskutočnia.

„Stretnutie, resp. zhromaždenie prebehlo v pokoji, neprišlo k narušeniu verejného poriadku, takže zo strany polície nebol dôvod zasiahnuť. Polícia situáciu po celý čas monitorovala,“ uviedla zástupkyňa hovorcu košickej polície Jana Mésarová.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie