Veronika Hunyadiová Správy

Kultúra a podujatia dostali zelenú. Kedy sa otvoria košické kiná či divadlo?

Kultúrne, športové a ďalšie podujatia sa môžu, aj keď s obmedzeniami, opäť konať. Umožnila to nová vyhláška Úradu verejného zdravotníctva.

Ilustračný obrázok k článku Kultúra a podujatia dostali zelenú. Kedy sa otvoria košické kiná či divadlo?
Zdroj: TASR/František Iván

Kino, divadlo, športové podujatie. Na tieto miesta sa opäť dostanú aj diváci. Musia však byť zaočkovaní alebo po prekonaní covidu. Obmedzená je aj kapacita priestorov, v závislosti od druhu podujatia.

Do kina aj na hokej

Vyhláška Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) delí podujatia do troch skupín podľa rizikovosti na nízko, stredne a vysoko rizikové podujatia. Od toho sa odvíja aj povolený počet ľudí na podujatí. Pre všetky podujatia aktuálne platí režim OP.

Limit pre nízko rizikové podujatia ako sú kiná a divadlá, bez konzumácie jedál a nápojov, je 50 % kapacity alebo maximálne 100 osôb. To isté platí aj pre bohoslužby bez spevu. Podmienkou je nosenie respirátora a povinné sedenie.

Pre stredne rizikové podujatia, teda športové podujatia či kino s konzumáciou je limit počtu divákov stanovený na 25 % kapacity alebo maximálne 100 osôb. Podmienkou je fixné sedenie alebo státie a nosenie respirátora. Na vysokorizikové podujatia, ako svadby, kary, oslavy, večierky a diskotéky sa dostane maximálne 20 osôb.

Čo sa otvára v Košiciach?

Potešujúcou správou pre všetkých milovníkov filmov a veľkého plátna je určite otváranie kinosál. V Košiciach je už otvorené Kino Úsmev a ďalšie kiná otvoria v najbližších dňoch. Cinemax v OC Optima začne premietať vo štvrtok 13. januára. Povolená je aj konzumácia občerstvenia. Ster Century Cinemas v OC Galéria otvorí svoje brány až v sobotu 15. januára.

Otvorenie oznámilo aj Štátne divadlo Košice (ŠDKE). Divákov privíta v utorok 18. januára Večerom ľudového tanca. Diváci budú môcť zaplniť 50 percent kapacity hľadiska Historickej budovy aj Malej scény ŠDKE. Program a viac informácií nájdete TU.

Čo sa týka športových podujatí, najbližšie dni (13., 15. a 17. 1.) sa v košickej Steel Aréne odohrajú zápasy Majstrovstiev Európy v hádzanej mužov, kde sa predstaví aj slovenská reprezentácia. Aj pre toto podujatie platí režim OP a zníženie kapacity na 25 percent, čo je približne 2 000 divákov.

Prehľad pravidiel pre rôzne druhy podujatí nájdete na druhej strane.

Prečítajte si tiež

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM