Lenka Fedorová Správy

Lyžovačka môže začať: Aktuálne snehové podmienky na svahoch v okolí Košíc

Po sviatkoch padne pohyb vhod. Za dobrou lyžovačkou však nemusíte cestovať ďaleko. Zasnežené strediská máme na skok!

Ilustračný obrázok k článku Lyžovačka môže začať: Aktuálne snehové podmienky na svahoch v okolí Košíc
Zdroj: TASR

Ak keď do metropoly východu ešte poriadna zima nedorazila, na okolitých svahoch možno vidieť bielu perinu. Niektoré lyžiarske strediská tak zahájili svoju sezónu, čo dáva príležitosť začať nový rok aktívne. Pozrite si, aké sú aktuálne snehové podmienky na svahoch v okolí Košíc.

Oblasť Sneh Podmienky
Kavečany 0 cm
Poráč – Brodok 20 cm dobré
Jahodná 30 cm dobré
Relax Center Plejsy 30 cm dobré
Skipark Erika – Kojšovská hoľa 0 cm

V stredisku Jahodná, ktoré je pri Košiciach najbližšie, sú aktuálne v prevádzke dva detské svahy a jeden veľký svah pre dospelých. Stredisko tiež prevádzkuje lyžiarsku školu. V stredisku Ski Brodok v súčasnosti prevádzkujú všetky tri vleky a podmienky na lyžovanie sú dobré.

Jedno z najväčších lyžiarskych stredísk na východe Slovenska, Plejsy, aktuálne prevádzkuje dva vleky, avšak čaká sa na výdatnejšie mrazy. ,,Podmienky sú dobré, aj keď vzhľadom na počasie nie vynikajúce. Ale predpokladám, že podobne je to v každom stredisku. Máme zatiaľ v prevádzke len dva vleky: Dopplemayer a Tatrapoma P, čo sú trate pre menej náročných lyžiarov. Čakáme na mrazy, aby sme mohli zasnežiť celý kopec. Návštevnosť je napriek podmienkam uspokojivá, deti ešte majú prázdniny a tak si chodia zalyžovať aj s rodičmi," uviedla pre náš web Mária Ház z Relax Center Plejsy.

V Kavečanoch a v Skiparku Erika – Kojšovská hoľa zatiaľ tohotoročnú lyžiarsku sezónu vzhľadom na nepriaznivé snehové podmienky nezahájili. Informácie k aktuálnym snehovým podmienkam v okolitých lyžiarskych strediskách sú zo SHMÚ k 4. januáru 2018.

Počasie vie byť niekedy počas zimy nepredvídateľné. S našou sekciou o počasí máte aktuálnu predpoveď šitú na Košice. Stačí, keď na ľavej lište našej stránky, pod kalendárom, kliknete na ikonku predpovede počasia.

Šikovná a prehľadná predpoveď vo forme časového harmonogramu ukazuje očakávanú teplotu na jednotlivé hodiny dňa so symbolmi (dážď, oblačnosť atď …). Predpoveď na Košice 24 vám prezradí všetko o počasí nielen na aktuálny deň, ale i niekoľko dní dopredu. Dáta k predpovediam dodáva Nórsky meteorologický inštitút (MET Norway).

Zdroj: SHMÚ/Dnes24.sk

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie