Marek Šebeňa Kultúra

Müller má pred sebou najväčšie turné v kariére

Spevák Richard Müller sa v októbri vyberie na najväčšie turné vo svojej kariére. Jeho slovenská časť bude nasledovať po sérii šiestich českých koncertov, ktoré sú naplánované na 4. - 12. októbra.

Rodák z Hlohovca navštívi v rámci Aquacity Best of tour ´09 od 14. do 27. októbra dovedna 10 slovenských miest. Turné odštartuje vystúpením v Bratislave a ukončí ho na Zimnom štadióne v Banskej Bystrici.

Štyridsaťsedem­ročnému hudobníkovi bude predskakovať banskobystrické zoskupenie Mukatado, ktoré len nedávno pokrstilo svoje debutové CD Vo výšinách. „Hrali sme už spolu v Trnave. Zdalo sa nám to príjemné a tak sme si povedali, že za určitých podmienok by sme mohli na turné predstaviť túto perspektívnu kapelu,“ povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii v Bratislave Müller. „My sa na to veľmi tešíme. Bubeník si už teraz objednal 30 párov paličiek,“ doplnila ho speváčka Mukatada Janka Kozáková.

Na pódiu bude Müllerovi robiť spoločnosť sprievodná kapela v zložení Erich „Boboš“ Procházka (fúkacia harmonika), Peter Markuljak (gitara), Braňo Valanský (basgitara), Michal Žáček (dychové nástroje), Juraj Kuchárek (bicie nástroje) a vokalistky Lucia Šoralová, Marta Balážová, Martina Pártlová a Tereza Hálová. So Šoralovou bude jeden z najúspešnejších slovenských spevákov histórie spievať na koncertoch duet Stín stíhá stín z českého albumu Richard Müller a hosté (2000). „Okrem hitov zaznejú aj veci, ktoré sme nikdy predtým nehrávali. Fanúšikovia sa dočkajú aj akustického setu. Kým v minulosti bola koncertná zostava postavená špeciálne na turné, tentoraz sme už zohratí, keďže sme absolvovali niekoľko festivalov a na októbrové turné sme sa dlho pripravovali,“ uviedol spevák.

Fanúšikovia Richarda Müllera budú mať na blížiacom sa Aquacity Best of tour možnosť byť na pódiu spolu s ním. Na každý koncert je totiž v ponuke 30 unikátnych VIP STAGE lístkov, ktoré umožnia ich držiteľom sedieť len niekoľko metrov od speváka priamo počas vystúpenia, odfotografovať sa s ním alebo stretnúť ho počas prestávky. K dispozícii budú mať kompletný servis, vrátane vlastného vstupu, hostesky, občerstvenia a darčekov. Cena jedného VIP STAGE lístka na bratislavský koncert je 199 eur, na ostatné slovenské koncerty 129 eur.

Richard Müller sa počas tohto leta ukázal na štyroch slovenských festivaloch (Rádio Expres festival, Street fest, Bažant Pohoda a Na brehu). Predtým zaznamenal veľký úspech na unikátnych koncertoch s americkými hudobníkmi (Omar Hakim, Will Lee, Hiram Bullock, Clifford Carter a Mike Caffrey) v decembri 2004. Rok predtým koncertoval Müller so skupinou Ivana Táslera, kde mu ako predkapela robila spoločnosť česká skupina Kryštof a spolu s ním vystupovala aj speváčka Iva Bittová.

Prehľad Aquacity Best of tour ´09 Richarda Müllera:

14. 10. – Bratislava / ŠH Pasienky 16. 10. – Levice / Mestská športová hala 17. 10. – Ružomberok / ŠH Koniareň 19. 10. – Poprad / Aréna 20. 10. – Bardejov / ŠH Mier 21. 10. – Košice / hala Cassosport 24. 10. – Púchov / Športová hala 25. 10. – Nitra / Mestská hala Klokočina 26. 10. – Žilina / Garmin aréna 27. 10. – Banská Bystrica / Zimný štadión

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM