Malí lupiči: Dôchodkyňu prepadli dve deti, košická polícia trestné stíhanie zastavila

Polícia zastavila trestné stíhanie v prípade, v ktorom dôchodkyňu lúpežne prepadli dve deti.

Ilustračný obrázok k článku Malí lupiči: Dôchodkyňu prepadli dve deti, košická polícia trestné stíhanie zastavila

Dôvodom je neprípustnosť vzhľadom na vek páchateľov, keďže ešte nie sú trestne zodpovedné. Ako TASR informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová, k zločinu lúpeže spáchaného vo forme spolupáchateľstva došlo 13. januára večer na parkovisku pred jedným z hotelov košickej mestskej časti Západ.

„Dve deti vo veku 12 a 13 rokov lúpežne prepadli 65-ročnú dôchodkyňu. Svoju obeť si vopred vytipovali, sledovali ju a dohodli sa, že jej niečo ukradnú. Staršie z detí, 13-ročný chlapec, chytil do ruky kabelku, ktorú mala dôchodkyňa prevesenú cez plece a zavesil sa na ňu. Dôchodkyňa však kabelku uchopila pevnejšie aj druhou rukou,“ vysvetlila s tým, že po krátkom zápase sa dôchodkyni podarilo kabelku uchrániť a ujsť na recepciu hotela, odkiaľ privolala políciu a počkala na jej príchod.

„Dvanásťročné dievča na mieste činu po celý čas sledovalo situáciu,“ dodala Mésarová.

Polícia obe deti zadržala na úteku, bezprostredne po lúpežnom prepadnutí. Ako povedala, k činu sa priznali a svoje konanie oľutovali. Po vykonaní potrebných úkonov boli zo zadržania prepustené na slobodu. Dôchodkyni v tomto prípade nevznikla žiadna škoda a nedošlo ani k zraneniu osôb.

„Ďalší postup polície bude smerovať vo vzťahu k rodičom maloletých osôb a skúmaniu ich trestnoprávnej zodpovednosti za spáchanie trestného činu ohrozovania mravnej výchovy mládeže,“ uzavrela s tým, že vyšetrovateľ PZ zároveň spracuje podnet prokurátorovi na podanie návrhu na súd k ústavnej výchove maloletých osôb v občiansko-právnom konaní.

Ilustračné foto, pixabay.com

Zdroj: TASR