Eva Mikulová Správy

Máte doma malého speváka? Detské operné štúdio Štátneho divadla hľadá mladé talenty

Príďte s deťmi alebo vnúčatami vo veku od 6 do 13 rokov na konkurz. Uskutoční sa v piatok 8. novembra a v pondelok 11. novembra.

Ilustračný obrázok k článku Máte doma malého speváka? Detské operné štúdio Štátneho divadla hľadá mladé talenty
Zdroj: ŠD divadlo Košice

Detské operné štúdio Štátneho divadla Košice hľadá posily. Na svojej oficiálne stránke vyzýva mladé talenty, aby rozšírili ich rady.

„Máte doma malého speváka? Chcete rozvinúť jeho talent nielen v škole alebo ZUŠ a dopriať mu chuť dosiek, ktoré znamenajú svet?Stačí ak so svojim synom alebo dcérou, prípadne vnukom alebo vnučkou, vo veku od 6 do 13 rokov príde na konkurz. Uskutoční sa v piatok 8. novembra a v pondelok 11. novembra, vždy od 14:00 do 16:30 v zborovej sále v Administratívnej budove ŠDKE.“

Okrem hudobného sluhu, hlasových dispozícií a chuti učiť sa nové veci je podmienkou konkurzu aj interpretácia dvoch ľubovoľných piesní kontrastného charakteru, napríklad pomalá a rýchla.

Aj vianočné koncerty

Detské operné štúdio ŠDKE vzniklo v roku 2012 ako súčasť operného. Za tú dobu už zbor účinkoval v celom rade operných predstavení (Carmen, Pagliacci, Otello, Falstaff, Dialógy karmelitánok) či koncertov (Filip Tůma, Pavol Habera, Robo Opatovský, The Tenors, Mária Čírová a i.).

V súbore účinkujú deti vo veku 6 do 15 rokov. Zakladateľom a umeleckým vedúcim je zbormajster opery ŠDKE Lukáš Kozubík.

V súčasnej dobe zbor pripravuje sériu vianočných koncertov v divadle a vo filharmónii a operu G. Masseneta Werther, v ktorej sa môžu uplatniť aj detské sólové postavy.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie