Rôzne

Máte doma nepotrebné knihy? Knižnica pre mládež vyzýva na darovanie detských kníh

Knižnica pre mládež mesta Košice vyzýva širokú verejnosť na podporu Medzinárodného dňa darovania kníh, ktorý si svet pripomína 14. februára.

Ilustračný obrázok k článku Máte doma nepotrebné knihy? Knižnica pre mládež vyzýva na darovanie detských kníh
Zdroj: TASR

Cieľom je vyzdvihnúť dôležitosť kníh a čítania u detí a poskytnúť odloženým detským knihám druhú šancu. Venovať nepotrebné knižky pre deti bude možné v pobočkách knižnice od 14. do 21. februára.

Cieľom zbierky je zhromaždiť čo najviac darovaných detských kníh, ktoré majú následne potešiť ďalších čitateľov. „Ak ste dospeli k záveru, že niektorým detským knihám u vás doma, ako sa hovorí, už odzvonilo, teda uplynul ich čas, lebo z nich deti vyrástli, nastal správny čas posunúť ich ďalej. My sa vynasnažíme umiestniť ich niekam, kde zaručene potešia. Prioritným zámerom je posunúť ich deťom do nemocníc, detských centier, prípadne do združení, ktoré vyvíjajú rôzne podporné aktivity s knihami,“ uviedla zástupkyňa riaditeľky knižnice Kamila Prextová.

Zbernými miestami budú všetky pobočky knižnice v meste. Darcovia môžu prečítané či nepotrebné knihy doniesť tam.

„Ak sa to nedá stihnúť počas našich otváracích hodín, ponúkame možnosť umiestniť knihy do knižničného Biblioboxu, ktorý je pred vchodom do areálu Kulturparku z Kukučínovej ulice, na tzv. bielom námestí. Ten je k dispozícií naozaj kedykoľvek,“ uviedla Prextová. Darcovia môžu podľa nej do knihy pridať aj svoje osobné venovanie, ktoré pri otvorení knihy vie detského čitateľa potešiť.

Ilustračné foto, TASR

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie