Alexandra Kolínská Rôzne

Maturity po novom: Pozrite FOTO, ako sa maturuje na košickom bilingválnom gymnáziu

Písomné skúšky dospelosti bežia v plnom prúde a pre niektorých stredoškolákov je tento týždeň náročnejší. Na Súkromnom bilingválnom gymnáziu Katkin Park študenti zdolávajú maturity online.

Ilustračný obrázok k článku Maturity po novom: Pozrite FOTO, ako sa maturuje na košickom bilingválnom gymnáziu
Zdroj: Dnes24.sk

V utorok 17. marca sa začali písomné maturity aj na Súkromnom bilingválnom gymnáziu Katkin Park 2 (SGCR) v Košiciach. Celkovo k záverečnej písomnej skúške v školskom roku 2014/2015 zasadlo do lavíc spolu 12 piatakov a 18 štvrtákov.

Až štyri skúšky za týždeň

Skúška dospelosti sa začala o 9:00 hodine ráno slohovou prácou zo slovenského jazyka a literatúry a voliteľného predmetu v druhom vyučovacom jazyku anglickom (AJ).

Maturujúci študenti museli navyše povinne absolvovať skúšku z ekonómie a to nie v rodnom jazyku ale angličtine. V stredu 18. marca na študentov školy čakal druhý vyučovací jazyk (AJ) a o deň neskôr 19.marca píšu test z matematiky. Čas určený na zvládnutie zadaných úloh počas testovania je od 120 min do 150 min.

Online testy aj počas roka

Na niektorých certifikovaných stredných školách ( Košický kraj 15,29%) sa generálna skúška elektronického testovania uskutočnila po prvý krát iba pred mesiacom. S online testovaním tu majú už bohaté skúsenosti nielen maturanti. Počas roka sú študenti (SGCR) testovaní najmodernejšou technológiou niekoľko krát.

„Testuje sa na všetkých predmetoch, možno iba okrem chémie a matematiky. Čísla sa ľahšie píšu na papier ako v počítači ostatné ide počas polročných a koncoročných testov cez online školu už štvrtý rok,“ vysvetľuje riaditeľka SGCR Ľubica Petríková.

Známky zistia takmer ihneď

Viac ako 160 študentov musí dva krát za rok zvládnuť testovací týždeň. Systém je podobný tomu na vysokých školách. Počas tohto týždňa sa iba testuje, celé je to zabezpečené cez internú online školu. „Výhodou je že naši študenti po odoslaní práce vidia takmer okamžite svoju známku“ tvrdí Petríková.

Pri režime online testovaní je dôležité myslieť aj na maximálnu bezpečnosť. „Je to navyše ekologickejšie. Neminie sa zbytočne veľa papiera, ktorý aj tak po nejakej dobe skončí nevyužitý. Veríme, že čoskoro sa bude aj na našom gymnázium maturovať s pripojením na internet , pretože máme nato všetky predpoklady," povedala. Po písomných maturitách čakajú na budúcich absolventov SŠ ešte ústne skúšky a to v období od 18. mája do 5. júna 2015.

Foto: Súkromné bilingválne gymnázium Katkin Park

Študentov bilingválneho gymnázia čakali nevšedné maturity
5
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie