Zuzana Vajayová Rôzne

MČ Sever porušila zákon o verejnom obstarávaní

Miestny úrad košického Severu dostal pred niekoľkými dňami list zo Sociálnej implementačnej agentúry, podľa ktorého úrad porušil Zákon o verejnom obstarávaní tým, že ako prijímateľ rozdelil predmet zákazky a vyhol sa použitiu postupov zadávania zákaz

„Pre mestskú časť je to len ďalšia časovaná bomba, ktorú sme zdedili. Od nášho príchodu nás na úrade každý presviedča, že 30.000 eur je už na ceste. Ide o medializovaný projekt Európsky administrátor samosprávy,“ povedal prednosta úradu Jaroslav Polaček, ktorý kvôli tomu navštívil minulý týždeň kanceláriu Sociálnej implementačnej agentúry v Bratislave.

„V príjmovej časti rozpočtu na rok 2011 sme počítali so sumou 30.000 eur. Bohužiaľ to tak už nie je“, skonštatoval Polaček. Podľa neho je projekt, ktorý mal vyškoliť zamestnancov hlavne v práci s počítačom nešťastím úradu. „Reálny stav je taký, že niektorí zamestnanci úradu nevedia poslať ani mail. Na to všetko prídeme o ďalšie tisíce eur pre to, že niekto porušil zákon,“ dodal.

Polaček nevylučuje, že začnú padať hlavy. „Prešetríme veci do detailov. Vzápätí vyvodíme zodpovednosť voči tým, ktorí pripravili mestskú časť o tieto peniaze,“ uzavrel.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM