Futbal

ME vo futbale: Premiéra našim nevyšla, s Walesom sme prehrali

Slovenskí futbalisti prehrali v sobotu v ich prvom zápase na ME vo Francúzsku s výberom Walesu 1:2.

Ilustračný obrázok k článku ME vo futbale: Premiéra našim nevyšla, s Walesom sme prehrali

V ďalšom stretnutí základnej B-skupiny budú zverenci trénera Jána Kozáka čeliť v stredu 15. júna v Lille Rusom (15.00 SELČ).

V prvom dejstve duelu dvoch debutantov na EURO sa na Stade de Bordeaux waleskí „draci“ dostali do vedenia už v 10. minúte, keď z priameho kopu otvoril skóre Gareth Bale.

V druhom polčase Slovákom skvele vyšlo striedanie, keď Ondrej Duda v 61. minúte vyrovnal len niekoľko sekúnd po príchode na ihrisko. Wales sa ale opäť dostal do vedenia v 81. minúte, keď tiež striedajúci Robson-Kanu dostal loptu do slovenskej siete medzi nohami Jána Ďuricu a rozhodol o výsledku.

B-skupina, 1. kolo: Wales – Slovensko 2:1 (1:0) Góly: 10. Bale, 81. Robson-Kanu – 61. Duda, ŽK: Hrošovský, Mak, Weiss, Kucka, Škrtel (všetci SR), rozhodovali: Moen – Haglund, Andas (všetci Nór.)

zostavy a striedania:

Wales: Ward – Chester, A. Williams, Davies – Gunter, Allen, Edwards (69. Ledley), Ramsey (88. Richards), Talyor – J. Williams (71. Robson-Kanu), Bale SLOVENSKO: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Švento – Hrošovský (60. Duda), Kucka – Mak, Hamšík, Weiss (83. Stoch) – Ďuriš (59. Nemec)

Viac o priebehu zápasu sa dočítate tu: VIDEO: Slováci po smolnom závere proti Walesu bez bodu