Správy

Memorandum má zlepšiť situáciu v Košiciach: Sociálne slabší dostanú pomoc

Košice v zastúpení viceprimátorkou Renátou Lenártovou podpísali Memorandum o spolupráci so spoločnosťou ETP Slovensko. Cieľom je riešenie nepriaznivej situácie sociálne vylúčených obyvateľov žijúcich na území mesta.

Ilustračný obrázok k článku Memorandum má zlepšiť situáciu v Košiciach: Sociálne slabší dostanú pomoc
Zdroj: TASR

ETP Slovensko je nezisková konzultačno-vzdelávacia organizácia, ktorá spolupracuje na programoch rozvíjajúcich účasť verejnosti na rozhodovaní, zvyšujúcich udržateľnosť miestneho rozvoja a skvalitňujúcich starostlivosť o životné prostredie. Mesto Košice hľadalo už v minulosti vhodný subjekt na spoluprácu a v ETP našlo spoľahlivého partnera.

„Vedenie a zodpovední pracovníci majú záujem o funkčnú spoluprácu na riešení problémov v lokalitách s vysokým počtom vylúčených osôb. Prvým krokom bolo podpísanie Memoranda o spolupráci medzi mestom Košice a ETP Slovensko. Verím, že naša spolupráca pomôže sociálne znevýhodneným obyvateľom lepšie sa zorientovať v oblasti finančnej disciplíny a svojpomocného riešenia bývania,“ uviedla R. Lenártová.

Predmetom spolupráce je zlepšenie kvality bývania sociálne vylúčených obyvateľov ich zapojením do programov svojpomocnej samofinancovanej výstavby rodinných domov a pomoci pri rekonštrukciách a opravách mestských bytov. Tiež zvýšenie sociálno-ekonomického kapitálu ich zapojením sa do školení finančnej gramotnosti a rodinného finančného plánovania.

Ďalej zlepšenie kvality vzdelávania v školských zariadeniach na území mesta prostredníctvom zavádzania osvedčených edukačných postupov vo vzdelávaní žiakov, mládeže a dospelých ohrozených rizikom chudoby.

Spolupráca bude zameraná aj na zlepšenie sociálnych služieb poskytovaných zamestnancami mesta a zamestnancami organizácií zriadených mestom, ktorí v rámci svojich pracovných kompetencií prichádzajú do kontaktu so sociálne vylúčenými obyvateľmi. Zamestnanci sa súčasne zapoja do vzdelávacích aktivít navrhnutých združením.

Prvou aktivitou v rámci podpísaného memoranda bude zorganizovanie spoločného rokovania zástupcov všetkých dotknutých subjektov, ktoré sa uskutoční v priebehu novembra.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM