Mesto hľadá dobrovoľníkov nápomocných pri organizácii MS v ľadovom hokeji
Mesto Košice spoločne s organizáciami Košice – Turizmus, Košice 2013, n.o., s podporou Košického samosprávneho kraja hľadá dobrovoľníkov na prípravu najväčšieho medzinárodného podujatia v ľadovom hokeji na svete, ktoré sa uskutoční v dňoch 29. apríla
„Hľadáme komunikatívnych a dynamických ľudí, ktorí ovládajú anglický jazyk a majú skúsenosti s organizáciou podujatí. Od dobrovoľníkov očakávame, že budú v teréne zabezpečovať navigáciu v meste na záchytné parkoviská a pešie ťahy, zabezpečovať informačný servis na miestach prvého kontaktu s mestom alebo priamo v meste a asistovať pri organizovaní kultúrneho programu v meste počas 13 dní,“ povedal splnomocnenec primátora mesta Košice pre MS v ľadovom hokeji 2011 Otto Brixi.
Skúsenosti s účasťou v tíme dobrovoľníkov má známy košický someliér a gurmán Peter Škripko. Ako sám povedal, účasť v tíme dobrovoľníkov počas zimnej univerziády vo Vysokých Tatrách v roku 1999 bola preňho nezabudnuteľnou skúsenosťou. „Stretnutia s najlepšími svetovými športovcami, pocit, že prispievam k tomu, aby sa účastníci podujatia z rôznych krajín sveta dobre cítili na Slovensku, bol povznášajúci a nedá sa opakovať,“ prezradil.
Všetky potrebné informácie a prihlasovací formulár nájdu záujemcovia na webstránke k hokejovej kampani PLAY SLOVAKIA – PLAY KOŠICE, www.hokej.visitkosice.eu.
Zdroj: TASR