Eva Mikulová Správy

Mesto Košice spúšťa domáce vyučovanie pre deti rodičov bojujúcich s koronavírusom

Rodičia, ktorí majú záujem sa musia prihlásiť a deti počas pobytu doma budú vyučovať pedagogickí pracovníci.

Ilustračný obrázok k článku Mesto Košice spúšťa domáce vyučovanie pre deti rodičov bojujúcich s koronavírusom
Zdroj: TASR

Kým tisíce Košičanov sú kvôli preventívnym opatreniam v boji proti šíreniu koronavírusu momentálne doma aj so svojimi deťmi, množstvo ďalších musí aj naďalej chodiť do práce ešte viac ako zvyčajne a o ich školopovinné ratolesti sa nemá kto postarať.

Viceprimátorka mesta Košice Lucia Gurbáľová prišla s nápadom ako pomôcť deťom rodičov v prvej línii kontaktu, ktorí sa počas 12-hodinových alebo celodenných služieb starajú o to, aby dopady koronavírusu boli v našom meste čo najmenšie.

V priebehu tohto týždňa mesto spúšťa pilotný projekt tzv. domácej starostlivosti a vyučovania školákov pedagógmi zo škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice.

Ten je určený pre školopovinné deti zdravotníkov, záchranárov, policajtov, pracovníkov záchranných a bezpečnostných zložiek, vodičov, či ďalších ľuďom, ktorí v súčasnosti pomáhajú zvládnuť Košičanom tieto náročné časy.

Záujemcovia sa môžu hlásiť na čísle 055/6419 100 alebo cez email pomoc@kosice.sk

Princíp prihlásenia je veľmi jednoduchý. Stačí, keď rodičia prejavia svoj záujem prihlásiť sa na domáce vzdelávanie a starostlivosť prostredníctvom informačného centra mesta Košice na čísle 055/6419 100 alebo cez email pomoc@kosice.sk Operátori si zapíšu ich údaje a dohodnú ďalší postup s niektorým z pedagógov, ktorý prejavil záujem pomôcť.

"Naše oddelenie školstva má už pre ňu zapísaných desiatky pedagógov z materských, či základných škôl, resp. centier voľného času, vychovávateľky zo školských klubov. Viaceré z nich, ktoré sa momentálne nemôžu podieľať na výchovno-vzdelávacom procese, prejavili záujem takýmto spôsobom pomôcť mestu a jeho obyvateľom,“ uviedla viceprimátorka.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM