Andrea Mesarčíková Rôzne

Mesto nebude rušiť pobočky Knižnice pre mládež

Primátor mesta Košice František Knapík dnes zastavil proces zníženia počtu pobočiek Knižnice pre mládež mesta Košice.

„Mesto nebude rušiť žiadnu pobočku Knižnice pre mládež na základných školách,“ vyhlásil Knapík po stretnutí so zástupcami zamestnancov Knižnice pre mládež mesta Košice. Vedenie mesta tak podľa primátora prehodnotí celý proces zefektívnenia fungovania všetkých pobočiek Knižnice pre mládež.
Primátor mesta nebol informovaný o aktivite riaditeľa knižnice, ktorý v snahe urýchliť racionalizáciu pobočiek konal bez predchádzajúcej konzultácie so štatutárom mesta a začal realizovať zrušenie pobočiek na základných školách. Knapík s touto iniciatívou riaditeľa knižnice nesúhlasí a požiadal ho o zdôvodnenie jeho unáhlenej aktivity.
K zníženiu počtu pobočiek knižnice malo dôjsť po úprave rozpočtu mesta, ktorú schválilo mestské zastupiteľstvo v utorok (7.9.). V rozprave tam vystúpila aj jedna zo zamestnankýň Knižnice pre mládež Eva Petrášová, ktorá apelovala na poslancov, aby neznižovali dotáciu pre knižnicu. „Ešte len dnes rozhodujete o znížení dotácie, pritom riaditeľ knižnice vydal už 26. augusta rozhodnutie o zrušení ôsmich pobočiek v základných školách,“ povedala Petrášová. Podľa nej toto je priamy zásah do činnosti knižníc v čase, keď sa kladie dôraz na čítanie a voľnočasové aktivity mládeže. Nezávislý poslanec Alfonz Halenár navrhol presunúť sumu 49.600 eur z kapitoly Podpora kultúrnych zariadení do kapitoly Projekt EHMK 2013 a tým zabrániť zníženiu príspevku pre Knižnicu pre mládež. Tento návrh zastupiteľstvo neakceptovalo.
Knižnica pre mládež mesta Košice má šesť verejných pobočiek a osemnásť pobočiek sídliacich v základných školách.

Zdroj TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie