Eva Mikulová Správy Samospráva

Mesto začína distribuovať pre seniorov sociálne balíčky, musia sa však prihlásiť

Seniori majú záujem najmä o potravinovú pomoc a tiež hygienické balíčky. Mnohí osamelí seniori ocenia psychosociálnu pomoc.

Ilustračný obrázok k článku Mesto začína distribuovať pre seniorov sociálne balíčky, musia sa však prihlásiť
Foto: Eva Mikulová

Mesto Košice začalo v stredu s distribúciou balíčkov pre seniorov.

Obálky obsahujú leták s informáciami a užitočnými kontaktmi vrátane výhod, na ktoré majú seniori nárok počas vyhlásenej mimoriadnej situácie v súvislosti s rizikom šírenia nového koronavírusu.

Obálky sa budú distribuovať v nasledujúcich dňoch do domácností zhruba 42 000 Košičanov, ktorí najneskôr 31.12. 2020 dovŕšia vek 65 rokov a nachádzajú sa v databázach mestských častí. Tie údaje o svojich senioroch poskytli mestu Košice.

Nahlasovanie cez kódy

„Každému z nich chceme preto pomôcť a priamo na obálke nájdu aj svoj 7-miestny číselný osobný kód. Prostredníctvom neho sa môžu zaregistrovať a využívať tak služby mesta, ktoré im v tejto mimoriadnej situácii poskytneme. Automatický systém z nášho call centra, ktorý sme vyvinuli v spolupráci so spoločnosťou Antik, ich následne bude kontaktovať a zistí, o aký typ služby alebo druh sociálnej pomoci majú konkrétne záujem. Mesto na rôzne sociálne opatrenia vyčlenilo 1,4 milióna eur, ktoré sú k dispozícii aj na tieto účely. Budeme radi, keď pomôžeme čo najväčšiemu počtu Košičanov, ktorí to aj reálne potrebujú,“ informoval primátor Jaroslav Polaček.

Seniori sa v prípade záujmu o niektorú z ponúkaných druhov sociálnej pomoci môžu registrovať do databázy mesta Košice zo svojho telefónu, čo bude pre nich výhodou pri prijímaní spätných volaní.

Ak vlastný telefón nemajú, môžu tak urobiť cez svojich rodinných príslušníkov alebo známych. V takom prípade však už vzájomná interakcia medzi nimi a mestom bude zložitejšia.

Seniori by mali mať najväčší záujem o potravinové a hygienické balíčky a ľudí, ktorí sa s nimi porozprávajú

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM