Zuzana Vajayová Rôzne

Mestská rada sa zišla na prvom zasadnutí

Primátor mesta Košice Richard Raši v utorok (18.1.) otvoril prvé zasadnutie Mestskej rady v Košiciach v novom zložení.

Na rokovaní sa zúčastnili všetci desiati členovia tohto poradného orgánu. Ako TASR informoval vedúci komunikačného referátu Magistrátu mesta Košice Jozef Marko, výsledkom rokovania je osem uznesení, odporúčajúcich poslancom mestského zastupiteľstva zaoberať sa a schváliť mestskou radou prerokované materiály.

„Mestská rada okrem iného odporúča mestskému zastupiteľstvu prerokovať a schváliť zmeny a doplnky územného plánu v lokalite Priemyselný park letisko. Prerokovaný návrh obsahuje nové rozvojové plochy, plochy občianskej vybavenosti a plochu polyfunkčnej zástavby, ktoré plánuje využívať investor a navýšiť tak počet v súčasnosti zamestnávaných 200 ľudí na približne 700,“ uviedol Marko.

Dodal, že mestská rada ďalej odporúča poslancom mesta prerokovať a schváliť odňatie pozemkov na území Mestského parku v Košiciach zo správy Mestskej časti Košice – Staré mesto a následne tento majetok zveriť Správe mestskej zelene v Košiciach. „Jedným z dôvodov tohto opatrenia je pripravovaný projekt v rámci EHMK 2013, navyše zástupcovia Mestskej časti Košice – Staré mesto s týmto krokom súhlasia,“ doplnil Marko.

Zdroj: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM