Alexandra Kolínská Iné športy

Metropola východu opäť rozžiari farbami: Pozrite aké netradičné podujatie sa chystá!

V Košiciach bude opäť veselo. Na svedomí to bude mať skutočne netradičný beh, pri ktorom si nielen účastníci zažijú kopec zábavy. Určite je na čo sa tešiť!

Ilustračný obrázok k článku Metropola východu opäť rozžiari farbami: Pozrite aké netradičné podujatie sa chystá!
Zdroj: TASR

Nezabudnuteľnú farebnú zábavu pre malých i veľkých účastníkov sľubuje prvý ročník špeciálneho behu centrom Košíc pod názvom Farbám neujdeš, ktorý sa uskutoční v sobotu 30. mája. Registrovaní bežci v bielom tričku sa vydajú po päťkilometrovej trase, pričom na každom kilometri na nich budú tzv. sypači hádzať práškové farby. O výkon v tomto prípade nejde a medzi účastníkmi sú vítané celé rodiny. Košice budú na Slovensku prvý mestom, kam takéto podujatie zavíta. Spojené je s charitou a podporou kandidatúry východoslovenskej metropole na Európske mesto športu 2016.

„Výnimočné na behu sú štyri farebné zóny, v ktorých budú na bežcov postupne hádzané práškové farby – modrá, oranžová, žltá a ružová. Pôjde o zdraviu neškodný farebný škrob, ktorý spĺňa všetky hygienické a dermatologické normy. Vo finále bude pripravená ešte penová zóna, aby tie farby pekne vynikli. Zmyslom je prilákať deti i ďalších k športu zábavnou formou,“ uviedol pre novinárov manažér projektu Antonín Pospíchal.

Štart behu bude 30.5.2015 o 11:00 hodine na Hlavnej ulici, registrácia prebieha online na webstránke www.farbamneujdes.sk, možná bude aj priamo na mieste v deň akcie do 10:00 hodine. Štartovné je od 7 do 15 eur, pre deti do šesť rokov je bezplatné. Štartovací balíček pre účastníkov obsahuje tričko, vrecko so sypkou farbou, štartovacie číslo a drobné prekvapenia.

Farebné odpoludnie podporuje aj účasť hendikepovaných ľudí. Na štart sa postavia i mnohé známe osobnosti. Projekt svojou účasťou podporili košickí športovci ako hokejista Peter Bartoš, vodný pólista Karol Bačo, basketbalistka Jana Minčíková, paralympionička Anna Oroszová, ale napríklad aj riaditeľ košického maratónu Branislav Koniar.

„Veľmi sa na to teším, lebo to vyzerá byť milé, veselé a naozaj pre každého. Budem sa snažiť, aby prišlo na túto akciu čo najviac ľudí, aj zdravotne postihnutých,“ povedala Oroszová.

Na návštevníkov a účastníkov behu bude čakať hudobná párty s koncertom Rytmusa, fotenie pri fotostene či detská zóna. Záštitu nad akciou prebrali mesto Košice a Slovenský paralympijský výbor, pre ktorý pôjde časť z výťažku akcie a z predaja modrej farby. „Táto akcia prinesie do nášho mesta zábavu pre celé rodiny, no nazabudnuteľný je aj jej charitatívny rozmer, takže touto cestou všetkých srdečne pozývam,“ uviedla viceprimátorka Renáta Lenártová, ktorá je aj vedúcou projektu Európske mesto športu.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie