Správy

Miestny úrad na Furči sa sťahuje. Kde bude po novom sídliť?

Mestská časť bude mať k dispozícii nové a moderné priestory.

Ilustračný obrázok k článku Miestny úrad na Furči sa sťahuje. Kde bude po novom sídliť?
Zdroj: Facebook.com/Mestská časť Košice-Dargovských hrdinov

Miestny úrad mestskej časti (MČ) Košice-Dargovských hrdinov nebude od piatka 6. augusta do štvrtka 12. augusta vykonávať svoje kompetencie, dôvodom je sťahovanie sa.

Neboli vo svojom

Pre TASR to uviedla mestská časť. „Proces sťahovania v priebehu prvej polovice augusta bude náročný. Našou prioritou však je, aby sme to všetko zvládli čo najrýchlejšie a aby to čo najmenej obmedzilo úradné hodiny pre obyvateľov. Zamestnanci miestneho úradu preto budú aj v čase osobného voľna pracovať na čo najrýchlejšom presťahovaní miestneho úradu,“ povedal starosta Jozef Andrejčák.

Od 13. augusta bude miestny úrad sídliť v obchodnom centre na ulici Povstania českého ľudu 3.

Ako pripomenul Andrejčák, doposiaľ sídlili na Dvorkinovej ulici v priestoroch Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR), ktoré ich však potrebuje pre svojich zamestnancov. „V týchto priestoroch sme neplatili nájomné, uhrádzali sme jedine náklady spojené s energiami či internetom a telefónnymi linkami, pretože medzi mestskou časťou a ÚPSVaR bola uzavretá zmluva o výpožičke nebytových priestorov,“ uviedol.

Moderný úrad

Podľa starostu bude miestny úrad po dlhých rokoch sídliť v moderných a reprezentatívnych priestoroch. Dodal, že vďaka svojej polohe bude zároveň bližšie k obyvateľom prichádzajúcim mestskou hromadnou dopravou alebo pešo.

Miestny úrad má v trvalom pracovnom pomere 24 zamestnancov a 13 opatrovateliek. K dispozícii bude mať 558 metrov štvorcových. Mesačné náklady sa budú pohybovať do 3 000 eur, pričom ročné náklady na nové priestory vzrastú približne o 15 000 eur v porovnaní s predchádzajúcim obdobím.

Nájomná zmluva je podpísaná na päť rokov s päťročnou opciou. Celý proces zmeny a jej zmluvné podmienky boli schválené miestnym zastupiteľstvom.

Udalosti na Slovensku

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM