Milovníci bicyklovania, toto vás určite poteší: V Košiciach vyrastie nový cyklochodník

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Košiciach na svojom ostatnom rokovaní schválili predloženie žiadosti mesta o nenávratný finančný príspevok.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci bicyklovania, toto vás určite poteší: V Košiciach vyrastie nový cyklochodník
Zdroj: TASR

„Využívame možnosť čerpania finančných prostriedkov z eurofondov. Ide o 160 000 eur, ktoré budú slúžiť na vybudovanie cyklochodníka v rámci projektu EuroVelo, to je vlastne cyklistické pospájanie Európy. Táto časť, o ktorú teraz žiadame, je v oblasti Myslavského potoka, má dĺžku približne 400 metrov,“ uviedol primátor Košíc Richard Raši.

Karpatský euroregión Slovensko formou darovacej zmluvy poskytol mestu bezodplatne vypracovanú projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie na výstavbu spomínaného úseku cyklotrasy EuroVelo 11.

„Cyklistická komunikácia spojí dve nemotoristické komunikácie vedúce po nábreží rieky Hornád na sídlisku Nad jazerom, čím vznikne súvislý úsek cyklistickej trasy po brehu rieky vedúci cez celú mestskú časť Nad Jazerom. Vytvorí sa tým aj súvislý úsek medzinárodnej cyklomagistrály EuroVelo 11 v mieste, ktoré je v súčasnosti neprechodné,“ uvádza sa v materiáli, ktorým sa zaoberali poslanci.

Cyklochodník bude bezprašný s asfaltovým povrchom. Most cez Myslavský potok bude oceľový. Okolie cyklotrasy bude upravené formou zatrávnených zelených plôch. „Pozdĺž garáží, na západnej strane plánovanej cyklistickej komunikácie, je navrhovaná náhradná výsadba ako sprievodná zeleň cyklotrasy pozostávajúca z výsadby krov a stromov,“ uvádza sa ďalej v materiáli.

Financovanie celkových oprávnených výdavkov projektu je v rámci tejto výzvy realizované 85 % zo zdrojov EÚ, 10 % zo štátneho rozpočtu a 5 % prispeje mesto z vlastných zdrojov.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame