Futbal

Mladík z Košíc na svetovej scéne futbalu: V prípade Alberta Rusnáka to však nie je náhoda...

Futbal má jednoducho v krvi! To platí pre mládežníckeho reprezentanta Slovenska a hráča Manchestru City Alberta Rusnáka, ktorý mal svoj talent po kom zdediť. Dúfajme teda, že nám v tomto košickom rodákovi rastie ďalší futbalový talent.

Ilustračný obrázok k článku Mladík z Košíc na svetovej scéne futbalu: V prípade Alberta Rusnáka to však nie je náhoda...
Zdroj: Webnoviny.sk

Keď sa vám zdá priezvisko známe, tak máte pravdu. Albert pochádza zo známej futbalovej rodiny a jeho otec kedysi hral za Tatran Prešov či 1.FC Košice v čase, keď tento klub zažíval najväčšie úspechy. Mladší z rodiny Rusnákovcov mal teda talent po kom zdediť a asi aj preto patrí už vyše päť rokov medzi najväčšie talenty Akadémie Manchestru City.

Na Slovensku začal hrávať v prípravke za Jednotu KAC Košice, odkiaľ prešiel do 1.FC Košice. Do anglického klubu Manchester City prestúpil začiatkom roka 2008 ako 13-ročný, kde patril hneď od svojich začiatkov medzi najlepších hráčov. Koncom mája tohto roku dostal mládežnícky reprezentant príležitosť v drese A-tímu Manchestru City proti anglickému klubu FC Chelsea v exhibičnom dueli v USA.

Albert už od mladého veku pôsobí aj v slovenskej reprezentácií, postupne si obliekal slovenský dres v reprezentácií do 17, 18 či 19 rokov. Práve so slovenským znakom na hrudi nastúpil vo viacerých zápasoch na európskom šampionáte, kde sa mu podarilo streliť aj zopár gólov. V mladom Rusnákovi nám rastie veľká nádej najmä do zápasov reprezentácie na post stredopoliara.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM