Alexandra Kolínská Krimi

Mladý muž (†22) sa utopil v Hornáde na košickom sídlisku: V akcii hasiči aj potápači!

Tragická smrť mladíka (†22) na košickom sídlisku Nad jazerom. Hasiči niekoľko hodín bojovali so silným prúdom Hornádu. Na pomoc si privolali aj potápačov. Nakoniec museli znížiť prúd v rieke, aby už nehybné telo vytiahli.

Ilustračný obrázok k článku Mladý muž (†22) sa utopil v Hornáde na košickom sídlisku: V akcii hasiči aj potápači!
Zdroj: TASR

„V pondelok popoludní došlo za doposiaľ nezistených okoností k utopeniu 22-ročného muža z Košíc v splave rieky Hornád na sídlisku Nad jazerom v Košiciach. Telo našli a vytiahli z vody príslušníci HaZZ Košice okolo 20:00 hodiny,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Hasiči, po príchode na miesto, telo mladíka lokalizovali, ale nemohli ho vytiahnúť. „Na pomoc sme si privolali potápačov, ktorí sa pre silný prúd nemohli k telu dostať. Preto sme zavolali na správu rieky, aby prúd znížili. Ihneď potom bolo telo nájdené a vytiahnuté z vody,“ povedal okresný hovorca HaZZ Jozef Bodnár.

Ohliadajúci lekár na mieste cudzie zavinenie nezistil a ako príčinu smrti určil utopenie a nariadil zdravotno-bezpečnostnú pitvu,“ dodáva hovorca. Polícia udalosť dokumentuje ako podozrenie z prečinu usmrtenia.

foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM