Eva Mikulová Rôzne

Most na Hlinkovej je už prejazdný, opravili ho o dva týždne skôr

Od soboty 14. júla sú na moste sprejazdnené všetky 4 jazdné pruhy. Prenosné dopravné značenia budú v pondelok 16 . júla odstránené.

Ilustračný obrázok k článku Most na Hlinkovej je už prejazdný, opravili ho o dva týždne skôr
Zdroj: TASR

Finálna úprava dilatácie mostového telesa na Hlinkovej ulici začala 3. júla 2018.

Predpokladaný termín ukončenia prác bol koniec mesiaca júl, pričom úpravy sa robili aj počas dní pracovného voľna. Počas prvej etapy prác boli uzatvorené obidva jazdné pruhy v smere do centra mesta s presmerovaním premávky do protismeru.

Pri druhej etape boli uzatvorené obidva jazdné pruhy smerom na sídlisko Dargovských hrdinov, respektíve Sídlisko Ťahanovce, takisto s presmerovaním do protismeru.

Opravy už vlani

Prvé problémy na moste riešilo mesto Košice už v júni 2017. Podrobná obhliadka mosta ale vtedy ukázala, že sú nutné ďalšie opravy. Týkali sa najmä štyroch mostných uzáverov. Vzhľadom na konštrukčné prevedenie mosta, mostných uzáverov, ale aj vzhľadom na poškodené dobetonávky medzi nosníkmi po celej dĺžke mosta, išlo „iba" o čiastkové opravy. Okrem iného aj preto, lebo už pri výstavbe mosta na Hlinkovej boli nevhodne riešené napríklad mostné uzávery pod asfaltovo – betónovou konštrukciou. Podľa odborníkov, z dlhodobého hľadiska preto bolo nutné začať most opravovať, pričom ale nešlo o jeho celkovú rekonštrukciu.

Hlinkova ulica je dopravná stavba, ktorej projektový názov bol: Výpadová komunikácia Duklianskych hrdinov.

V rokoch 1965 – 1968 ju stavali vtedajšie Inžinierske stavby, národný podnik Košice. Hlavným účelom cestnej komunikácie (širokej 9,5 m) na vtedajšej Ulici Duklianskych hrdinov bolo napojenie novovybudovanej severnej časť Košíc na Prešovskú cestu.

Po výstavbe sídliska Dargovských hrdinov a neďalekých Ťahanoviec došlo k výraznému zvýšeniu automobilovej dopravy, preto bolo nutné Ulicu Duklianskych hrdinov rozšíriť na 14,5 metra. Inžinierske stavby n.p. Košice tak urobili v rokoch 1986 – 1989.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM