Môžu sa tešiť z peknej pocty: Títo pedagógovia z Košíc získali prestížne ocenenie

Viacerým pedagógom z Košíc sa ušla veľmi pekná pocta. Môžu sa tešiť z prestížneho ocenenia ich práce. Kým jeden získal plaketu, ďalší dostali ďakovný list.

Ilustračný obrázok k článku Môžu sa tešiť z peknej pocty: Títo pedagógovia z Košíc získali prestížne ocenenie
Zdroj: KSK

Pri príležitosti Dňa učiteľov ocenil Košický samosprávny kraj (KSK) dvadsaťdva pedagógov,vycho­vávateľov a majstrov odborného výcviku a troch riaditeľov stredných škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja, ktorí sa významnou mierou podieľali na výchove a vzdelávaní študentov. Ocenenie im odovzdal predseda KSK Rastislav Trnka.

Plaketu si prevzali riaditelia troch škôl. Medzi nimi aj Ján Pituch zo Strednej odbornej školy technickej v Košiciach.

Ďakovné listy za zodpovednú pedagogickú, ale aj manažérsku a organizačnú prácu si prevzalo 22 pedagógov gymnázií, stredných odborných, priemyselných, i zdravotníckych škôl, ako aj konzervatórií, či školy úžitkového výtvarníctva.

Hneď niekoľko ich putovalo aj do nášho mesta. Ďakovný list bol udelený aj Jánovi Poradskému z Gymnázia Šrobárova 1, Marte Kurtovej z Gymnázia Poštová 9, Jánovi Lechmanovi zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, Jánovi Holečkovi zo Strednej priemyselnej školy dopravnej, Milanovi Červenákovi z Konzervatória Jozefa Adamoviča, Darine Kopkovej zo Školy úžitkového výtvarníctva, Ivone Némethovej zo Strednej odbornej školy automobilovej, Jozefovi Kropkovi zo Strednej odbornej školy technickej, Ľubici Benedikovej zo Strednej odbornej školy Jána Bocatia, Jarmile Tomčovčíkovej zo Strednej odbornej školy Ostrovského 1, Vlaste Flegnerovej zo Školského internátu Antona Garbana a Ľubomírovi Muchovi z Centra voľného času.

„Na Slovensku a v Česku sa Deň učiteľov oslavuje v iný deň, ako vo svete, a to práve pri príležitosti narodenia Jána Amosa Komenského. Tento sviatok je poďakovaním za prácu všetkých pedagogických zamestnancov. Okrem toho, že odovzdávajú svoje znalosti, podieľajú sa na výchove mladej generácie. Ich práca často nie je dostatočne ohodnotená, a to nie len morálne, ale aj finančne, na čom musíme popracovať aj my, ostatní,“ prihovoril sa predseda KSK prítomným. Ako zdôraznil, učiteľské povolanie nie je jednoduché a pedagógom zaželal, aby boli svojim študentom naďalej príkladom.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame