Eva Mikulová Krimi

Muž v Myslave vystrašil ľudí, tvrdil, že je nakazený a má bombu!

Policajti ho zaistili v obchode v Myslave, kde sa nachádzalo i 20 vystrašených ľudí. Bude obvinený za šírenie poplašnej správy.

Ilustračný obrázok k článku Muž v Myslave vystrašil ľudí, tvrdil, že je nakazený a má bombu!
Zdroj: TASR

Neuveriteľné chrapúnstvo! V dobe svetovej pandémie si bezcharakterne vystrelil z ľudí v Myslave, istý 37-ročný muž.

Podľa polície v pondelok 16. marca večer zavolal na tiesňovú linku, že v jednej z predajní potravín v košickej mestskej časti Myslava je uložený nástražný výbušný systém.

„Na miesto boli okamžite vyslané všetky záchranné zložky, ktoré vykonali všetky nevyhnutné bezpečnostné opatrenia. Takmer 20 ľudí, ktorí sa nachádzali v predajni, ju opustilo a policajné hliadky okolie predajne uzavreli. Na miesto bol vyslaný aj psovod so služobným psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie výbušnín, ktorý však po dôkladnej prehliadke priestorov predajne prítomnosť nástražného výbušného systému nepotvrdil,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

Muža našli tiež podľa polície v obchode. Ako uviedli muži zákona, keďže sa zľakol, tak tvrdil, že sa necíti dobre a pociťuje zdravotné problémy.

Výsledky mal negatívne

„Pracovníci RZP ho preto okamžite previezli do nemocnice, muž však nevykazoval žiadne príznaky v súčasnej dobe sa šíriaceho ochorenia a po vyhodnotení všetkých výsledkov, odobratých na jeho zistenie, ako negatívnych, bol zdravotníckym personálom prepustený,“ dodáva L. Ivanová.

Keďže muž svojim nezodpovedným konaním rozširoval informácie, o ktorých vedel, že sú nepravdivé, a tým úmyselne spôsobil znepokojenie časti obyvateľstva, vec na mieste prevzal vyšetrovateľ a začal trestné stíhanie pre trestný čin šírenia poplašnej správy.

Po vykonaní potrebných procesných úkonov bol muž podľa hovorkyne umiestnený do cely policajného zaistenia a v súčasnej dobe policajný vyšetrovateľ vykonáva všetky potrebné procesné úkony smerujúce k vzneseniu obvinenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: kosice.dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie