Eva Mikulová Krimi

Na Jahodnej sa ťažko zranil motocyklista a ťažko sa zranil aj opitý cyklista pri Bukovci

V uplynulých dňoch sa na cestách v Košickom kraji stali dopravné nehody, ktoré skončili s ťažkými zraneniami motocyklistu i cyklistu.

Ilustračný obrázok k článku Na Jahodnej sa ťažko zranil motocyklista a ťažko sa zranil aj opitý cyklista pri Bukovci
Zdroj: KR PZ Košice

Teplé počasie láka na cesty i čoraz viac motocyklistov a cyklistov a práve títo účastníci cestnej premávky patria po chodcoch medzi najzraniteľnejšie skupiny.

Nebezpečná Jahodná

Kopec na Jahodnej často láka milovníkov motoriek, ktorí si ho mýlia s pretekárskou dráhou. To sa stalo osudným i 27 ročnému Košičanovi, ktorý na motocykli zn. Suzuki v sobotu 16. mája krátko po 18-tej hodine išiel v smere od Košíc na rekreačnú lokalitu Jahodná.

„Pri prejazde ľavotočivou zákrutou sa dostal do šmyku a spadol na vozovku. Motocyklista pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia. Na motocykli vznikla škoda predbežne vyčíslená na 9.000 eur. Motocyklistovi za porušenie pravidiel cestnej premávky neprispôsobením rýchlosti jazdy svojim schopnostiam bola na mieste uložená bloková pokuta. Požitie alkoholu u vodiča motocykla zistené nebolo,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Cyklista zrazil chodca, obaja mali vypité

Ďalšia nehoda sa stala v nedeľu 17. mája večer. 39 ročný cyklista išiel z obce Bukovec do Malej Idy a nevšimol si chodca (39), ktorý tlačil svoj elektrobicykel pri pravej krajnici smerom na obec Malá Ida, a narazil doňho zozadu.

„Po náraze chodca i bicykle odhodilo mimo cestu. Cyklista, ktorý do chodca narazil, dopadol na cestu. Dychová skúška bola uňho pozitívna s výsledkom 0,80 mg/l alkoholu v dychu (1,67). Pri dopravnej nehode cyklista utrpel ťažké zranenia,“ dodáva J. Mesárová.

Chodec, ktorý odmietol na mieste lekárske ošetrenie, nafúkal 0,85 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,77 promile. Bližšie okolnosti tejto dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho objasňovania.

Zdroj: KR PZ Košice
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie