Ľubomíra Karmanová Krimi

Na mestských zaútočil autom kvôli parkovaniu: Policajta pred sebou tlačil niekoľko metrov!

Podľa náčelníka Mestskej polície, neznámy muž opakovane vrážal vozidlom do policajta a tlačil ho niekoľko metrov. Z miesta sa mu po tomto útoku podarilo utiecť, policajti museli uskakovať. Prípad má dohru.

Ilustračný obrázok k článku Na mestských zaútočil autom kvôli parkovaniu: Policajta pred sebou tlačil niekoľko metrov!
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa informácií náčelníka Mestskej polície v Košiciach Jána Palčíka, ktoré boli uverejnené aj na oficiálnej stránke mesta Košice, dňa 09. júna 2015 o 08:35 bola hliadka Mestskej polície Košice stanice Západ (MsP) vyslaná na základe prijatého oznámenia na ulicu Popradská č. 74, kde sa mali nachádzať odstavené motorové vozidlá na mieste, kde to zakazuje dopravná značka zákaz zastavenia. Ako náčelník uviedol, po príchode na miesto hliadka MsP zistila niekoľko vozidiel odstavených v rozpore s ustanoveniami zákona o cestnej premávke.

„K jednému z vozidiel sa približovala neznáma osoba, ktorá nastúpila do vozidla a s vozidlom sa snažila z miesta odísť. Osoba nereagovala na opakované výzvy príslušníka MsP k zastaveniu vozidla. Opakovane vrážala s vozidlom do príslušníka MsP, ktorému sa napriek nárazom podarilo udržať rovnováhu aj keď ho vozidlo tlačilo niekoľko metrov,“ informoval Palčík.

Ako dodal, druhý príslušník MsP sa snažil spacifikovať osobu, ktorá s vozidlom začala náhle cúvať. „Následne sa osoba s vozidlom vysokou rýchlosťou rútila na príslušníkov MsP, ktorí museli pred vozidlom uskočiť, rovnako aj náhodný okoloidúci, ktorý sa snažil príslušníkom MsP pomôcť,“ ozrejmil náčelník. Hliadka Policajného zboru (PZ), ktorá sa na miesto dostavila, prevzala vec k vykonaniu ďalších nevyhnutných procesných úkonov. Ako na záver náčelník dodal, v poobedňajších hodinách sa na oddelení PZ k skutku prihlásil mladý muž.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM