Eva Mikulová Rôzne

Na Triede SNP opravujú pozemnú komunikáciu

Tretia a štvrtá etapa prác na komunikáciach potrvá 2 týždne. Kvôli asfaltovaniu je obmedzená doprava, prejazdný je len jeden jazdný pruh.

Ilustračný obrázok k článku Na Triede SNP  opravujú pozemnú komunikáciu
Zdroj: mesto Košice

Spoločnosť Eurovia SK, ktorá modernizuje košické električkové trate, od pondelka 16. júla až do stredy 18. júla robí stavebné práce v rámci tretej (Ipeľská – Amfiteáter) a štvrtej (Amfiteáter – Ipeľská) etapy opravy pozemnej komunikácie na Triede SNP.

„Pôjde o frézovanie obrusnej a ložnej vrstvy asfaltobetónu. Následne, v zmysle predloženého harmonogramu, by mali práce na oboch úsekoch trvať cca 2 týždne. Po ukončení uvedených prác ešte stavbári upravia na oboch úsekoch výšku kanálových vpustí,“ informoval nás hovorca magistrátu Miroslav Sambor.

Výškové úpravy

Eurovia od pondelka 16. júla pokračuje na výškových úpravách vpustí aj na už urobených úsekoch v rámci prvej (Ipeľská – Toryská) a druhej (Toryská – Ipeľská) etapy.

„Nové asfaltové koberce robí Eurovia po dohode s Mestom Košice nad rámec projektu modernizácie košických elekttričkových tratí nielen na Triede SNP, ale bude tomu tak aj v úseku od okružnej križovatky „Moldavská", až po križovatku Žižkova – Štúrova – Kuzmányho. Práce sú hradené z rozpočtu mesta Košice,“ dodáva M. Sambor.

Stavebné práce na pozemnej cestnej komunikácii Triedy SNP začala Eurovia prvou etapou dňa 1. júla 2018. Z dôvodu zníženia negatívnych dopadov ohľadom dopravných obmedzení na čo najmenšiu možnú mieru, rozdelili stavbári práce na Triede SNP do štyroch etáp (Ipeľská – Toryská; Toryská – Ipeľská; Ipeľská – Amfiteáter; Amfiteáter – Ipeľská), pričom robia aj počas dní pracovného voľna.

Dokončia 28. júla 2018

Predpokladaný termín ukončenia prác, ktoré Eurovia robí v rámci „Stavebnej údržby pozemných komunikácií v okrese Košice II a Košice IV, je 28.júl 2018.

Počas stavebných úprav na tom – ktorom úseku Triedy SNP, bude vždy uzatvorený pre dopravu iba jeden jazdný pruh. Motoristická verejnosť, ktorú nielen zhotoviteľ diela, ale aj mesto Košice prosia o trpezlivosť, toleranciu a ohľaduplnosť, bude mať k dispozíciijazdný pruh pri telese električkovej tra­te.

Vodičov motorových vozidiel budú počas jazdy navigovať a na dopravné obmedzenia upozorňovať dočasné dopravné značenia, ktoré odsúhlasil Krajský dopravný inšpektorát Krajského riaditeľstva PZ v Košiciach.

Foto: ilustračné

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM