Eva Mikulová Správy

Na vstupe do Košíc naďalej upratujú po neprispôsobivých: Objavili aj ďalšie nelegálne skládky!, FOTO

Mesto začalo minulý týždeň s odvozom odpadu z lokality Majetkár, ktorá sa nachádza v intraviláne mestskej časti Košice – Sídlisko Ťahanovce.

Ilustračný obrázok k článku Na vstupe do Košíc naďalej upratujú po neprispôsobivých: Objavili aj ďalšie nelegálne skládky!, FOTO
5
Galéria

Mesto Košice začalo odpratávať odpad z lokality Majetkár po neprispôsobivých občanoch na základe rozhodnutia odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Košice zo 16. mája minulého roka.

Do 30. júna 2019 musí zabezpečiť zhodnotenie alebo zneškodnenie odpadov uložených v rozpore so zákonom nad usadlosťou Majetkár. Trvanie prác sa pôvodne odhadovalo na 8 pracovných dní, v závislosti od množstva odpadu, ktoré je potrebné zneškodniť.

Vyviezli zatiaľ takmer 60 ton odpadu

Od stredy do piatku minulého týždňa bolo z tejto lokality vyvezených 58,3 tony odpadu na Skládku odpadu OZOR – Veľké Ozorovce. Vzhľadom na nové nelegálne skládky odpadu, ktoré sa objavili až priamo počas ich likvidácie, je pravdepodobné, že sa rozsah a trvanie prác predĺžia.

„Momentálne sú zdokumentované 3 nové skládky odpady vo svahu nad cestou, pričom toto číslo nemusí byť konečné. Podľa predbežných prepočtov sa celkové náklady na vypratanie odhadujú na takmer 37 000 eur. V tejto sume je zahrnutý aj zákonný poplatok za uloženie odpadu,“ informuje mesto na svojej oficiálnej stránke.

Dopravné obmedzenia zostávajú v platnosti

Vývoz odpadu prináša aj čiastočné dopravné obmedzenia, ktoré ostávajú nezmenené.

Až do ukončenia prác tak musia motoristi v smere do Košíc využívať medzi 7.00 – 17.30 hod. v blízkosti lokality Majetkár výlučne ľavý jazdný pruh.

Pravý jazdný pruh bude aj naďalej v tom čase uzavretý, keďže je určený na zabezpečenie vjazdu do záhradkárskej lokality a nakladanie komunálneho odpadu nakladačmi s odvozom veľkoobjemových kontajnerov.

Po ukončení prác každý deň budú od 17.30 hod. k dispozícii oba jazdné pruhy.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie