Aktualizované Lucia Lauková Krimi

Na východe Slovenska sa vykoľajil nákladný vlak: FOTO a VIDEO z miesta

V sobotu večer sa neďaleko železničnej stanice v Krompachoch vykoľajil nákladný vlak prevážajúci piesok. Na mieste zasahovali hasiči aj polícia.

Zdroj: Dnes24.sk

Neďaleko železničnej stanice v Krompachoch sa v sobotu večer vykoľajil nákladný vlak prevážajúci piesok. Pre TASR to potvrdil operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach.

Podľa jeho slov bolo vykoľajených pravdepodobne šesť vagónov. Hasiči nezaznamenali žiadne vytečené prevádzkové kvapaliny. „Rušňovodič nebol zranený,“ uviedol s tým, že príčina nehody zatiaľ nie je známa. Na mieste by už mala byť aj polícia.

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) na svojej webovej stránke informovala, že z dôvodu vykoľajenia nákladného vlaku, ku ktorému došlo približne o 18.30 h, bola prerušená železničná doprava na trati Košice – Žilina (Bratislava), konkrétne na úseku Margecany – Spišské Vlachy. „Na uvedenom úseku zabezpečuje ZSSK náhradnú dopravu autobusmi, nočné vlaky budú vedené odklonom cez stanicu Plaveč. Predpokladané meškanie vlakov je od 60 do 90 minút,“ uviedla spoločnosť.

Na stránke sa ďalej uvádza, že správca infraštruktúry, ktorým sú Železnice Slovenskej republiky, odhadujú prerušenie dopravy na približne 12 hodín. ZSSK zároveň konkretizovala vlaky, ktoré budú vedené spomínaným odklonom. Ide o štyri spoje, a to z Humenného do Bratislavy a späť, a tiež z Humenného do Prahy a spať.

Foto: ilustračné

Na východe Slovenska sa vykoľajil nákladný vlak: Nehoda ochromila dopravu, FOTO
14
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM