Aktualizované Viktória Botošová Rôzne

Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto košické školy sa umiestnili najlepšie!

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) zverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Ktoré školy sú spomedzi všetkých hodnotené ako najlepšie a ktoré košické sa umiestnili v rebríčkoch najlepšie?

Ilustračný obrázok k článku Najnovšie rebríčky už sú na svete: Tieto košické školy sa umiestnili najlepšie!
Zdroj: TASR

Portál Ineko.sk uverejnil najnovšie rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku.„Na portál sme doplnili viaceré aktuálne údaje – napr. za mimoriadne výsledky žiakov (podľa údajov ministerstva školstva), nezamestnanosť absolventov stredných škôl, Štátnu školskú inšpekciu, prijímacie konanie na vysoké školy či využívanie informačných a komunikačných technológií (IKT) pri vyučovaní,“ uvádza Ineko.

Týmto doplnením údajov inštitút nadväzuje na „letnú“ aktualizáciu, kedy bola doplnená prvá časť údajov za rok 2015 (výsledky Testovania 9 a externej časti maturít). „Vďaka aktuálnemu doplneniu vyššie uvedených údajov sme skompletizovali množinu údajov potrebných pre uzavretie hodnotenia škôl za rok 2015 (využíva údaje za obdobie rokov 2012 až 2015). Každá škola tak získala nové hodnotenie,“ píše ďalej Ineko.

Naj školy na Slovensku podľa Ineka

A teraz už k samotným rebríčkom. V novom vydaní rebríčkov sa najlepšie v rámci svojich kategórií umiestnili ZŠ na Krosnianskej 4 v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave (Kukučínova 2) a košické Gymnázium na Poštovej 9.

My sme sa ďalej zamerali na košických zástupcov a hľadali ich v TOP 30 v rámci celoslovenského rebríčka. Košice tam svietia v troch kategóriách a to základné školy, kde 1. najlepšou na Slovensku je podľa Ineka ZŠ Krosnianska 4, 9.tou ZŠ Nám. L. Novomeského, na 13. mieste je ZŠ Cyrila a Metoda, na 19. ZŠ Staničná 13 a na 23. ZŠ sv. košických mučen.

Zo stredných odborných škôl sa umiestnila na 23. priečke Stredná zdravot. Škola, Moyzesova 17. Z gymnázií sa umiestnilo na 1.priečke Gymnázium, Poštová 9, na 8.priečke Evanjelické gymnázium a na 21. priečke Gymnázium, Šrobárova 1.

Najlepšie hodnotené košické školy

Spomínaná ZŠ Krosnianska 4 v rebríčku ako 1. na Slovensku a zároveň jej patrí 1. priečka v rámci Košického kraja. V rebríčku kraja ďalej obsadila 4. miesto ZŠ Nám. L. Novomeského, 5.miesto patrí ZŠ Cyrila a Metoda, 7miesto patrí ZŠ Staničnej, na 8.mieste je ZŠ sv. košických mučen, na 10. ZŠ, Kežmarská 28, na 14. ZŠ Bruselská 18, na 15.priečke ZŠ, Park Angelinum 8, na 20. mieste ZŠ Ulica Jána Pavla II. 1, na 21.priečke ZŠ Janigova 2, na 22. ZŠ Tomášikova 31 a na 28 mieste ZŠ Požiarnická.

Prejdime na stredné odborné školy a košických zástupcov, ktorí sa v rámci kraja umiestnili najvyššie. 2. priečka v rebríčku patrí Strednej zdravot. Škole, Moyzesova 17, 5. SZŠ sv. Alžbety. Na 6. mieste je Súkr.str.umel.škola fil, na 9. SPŠ elektrotechnická, na 12. Obchodná akadémia Watsonova, na 13. Stredná zdravot.škola, Kukučínova 40, na 15. Hotelová akadémia, Južná trieda 10, na 17. Katolícka stredná pedagogická škola sv. Cyrila a Metoda, na 20. SPŠ strojnícka, Komenského 2, na 22. SPŠ stavebná a geodet., Lermontovova 1, na 23. Škola úžit.výtvarníctva, Jakobyho 15 a na 27. mieste SPŠ dopravná.

A čo gymnázia? Na 1. mieste sa v rámci kraja umiestnilo Gymnázium, Poštová 9., na 3. Evanjelické gymnázium, na 4. Gymnázium, Šrobárova 1, na 5. Gymnázium, Park mládeže 5, na 6. Gymn. sv. T. Akvinského, na 9. Gymnázium sv.koš.mučen., na 10. Gymnázium, Alejová 1, na 11. Gymnázium, Trebišovská 12, na 19. Gymnázium M.R.Štefánika, na 21. Súkromné gymnázium, na 22. Gymnázium a ZŠ s VJM, na 23. Gymnázium, Opatovská 7.

Zdroj: Ineko.sk
Foto: ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM