Správy

Národ ide opäť do ulíc: Za slušné Slovensko sa postavia aj Košičania

Organizátori zvolali na piatok ďalší protest. K Bratislave sa pridajú aj ďalšie mestá, vrátane Košíc. Demoštrácia sa bude konať deň pred 29. výročím Nežnej revolúcie.

Ilustračný obrázok k článku Národ ide opäť do ulíc: Za slušné Slovensko sa postavia aj Košičania
Zdroj: TASR

Obviňovanie poslanca Roberta Fica, že Slováci v marci organizovali štátny prevrat, vypočúvanie organizátorov protestov Za slušné Slovensko na NAKA, ale aj ďalšie vyhrážky novinárom opäť vyburcovali verejnosť.

Protesty sú zatial avizované v Bratislave, Košiciach, Prievidzi, Poprade a Bruseli. V Banskej Bystrici sa protest bude konať v sobotu.

„V novembri 1989, presne pred 29 rokmi, sa ľudia odvážne postavili režimu, v ktorom sa cítili neslobodne. Tajná služba a štát vtedy neváhali sledovať občianskych aktivistov, aby ubránili svoju pozíciu. Za vlády SMERu sa to evidentne deje znovu. V marci 2018 sme spoločne stáli na námestiach, volajúc po zmene politickej kultúry. Tí, čo stáli na pódiách vo viac ako stovke miest, ale aj tí, čo stáli pod nimi, sú odvtedy neustále atakovaní, označovaní za zahraničných agentov či užitočných hlupákov. Mocní však iba nepochopili, že my nechceme žiť v štáte, kde sa vraždia novinári. Nechceme žiť v štáte, kde sa kradne, kde sa tituly získavajú za opísané práce, či kde sa po prehre vo voľbách menia volebné systémy,“ informujú organizátori protestov na svojom facebookovom profile.

Protest sa uskutoční v Košiciach v piatok 16. novembra o 18:00 hod pri Dolnej Bráne.

Foto, archív TASR

Postavme sa za slušné Slovensko Košice
9
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM