Krimi

Nechutný prípad: Dvojica obchodovala s mladou ženou (23), núkali ju na prostitúciu

Všetko podľa polície začalo zlou sociálnou situáciou mladej ženy (23). Obvinení sú v rukách polície.

Ilustračný obrázok k článku Nechutný prípad: Dvojica obchodovala s mladou ženou (23), núkali ju na prostitúciu
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky

Vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil Andreu (28) a Dávida (31) zo zločinu obchodovania s ľuďmi. Polícia o tom informovala prostredníctvom sociálnej siete.

„Podľa našich zistení mala 28-ročná Košičanka ešte koncom roka 2018 využiť zlú sociálnu situáciu 23-ročnej ženy, ktorú stretla blízko železničnej stanice a nemala kde bývať. S prísľubom lepšieho života v podobe strechy nad hlavou, ubytovania a stravy ju zobrala k sebe s tým, že za toto všetko bude poskytovať sexuálne služby. Košičanka mala mladej žene „dohadzovať“ náhodných klientov a mesačne takýmto spôsobom zarobiť okolo 1 000 eur,“ uviedla polícia.

Doplnila, že všetky peniaze odovzdávala a predpokladaná suma sa zatiaľ vyšplhala na 20 000 eur, pričom ďalšie podrobnosti sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania.

„Keď s tým všetkým chcela prestať, mali sa vyhrážať, psychicky ju týrať a zakázať odísť. Po nejakom čase sa jej podarilo od nich utiecť, odcestovať do Humenného a so všetkým sa zveriť polícii,“ uviedla ďalej polícia.

Obvinení sú v rukách polície a v prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.

„Vyšetrovateľ spracoval návrh na väzobné stíhanie, o ktorom bude rozhodovať súd,“ uzavrela polícia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie