Webnoviny - Rôzne

Nekonečný príbeh s elektrinou na Luníku IX pokračuje

Len pred dvoma týždňami Bytový podnik mesta Košice (BPMK) nainštaloval nové bezpečnostné zámky a kryty na elektrické rozvodové skrine na Hrebendovej ulici na košickom sídlisku Luník IX.

„Dnes sú opäť zničené, nezabezpečené a ohrozujú životy jeho obyvateľov. Mesto Košice sa preto z bezpečnostných dôvodov rozhodlo odpojiť ulicu od elektrickej energie,“ informovala vo štvrtok podvečer hovorkyňa košického magistrátu Martina Viktorínová. Uviedla, že na základe správy revízneho technika BPMK bude dnešným dňom odpojená od elektriny celá Hrebendova ulica.

BPMK vynaložil na nové zámky a kryty 14-tich rozvodových skríň takmer 2000 eur. Neprispôsobiví obyvatelia ich však opakovane poškodili, polovica z nich je zdevastovaná úplne. V súčasnosti sú elektrické rozvodové skrine otvorené, nezaistené a ohrozujú zdravie a život detí i dospelých.

Mesto Košice na tento stav upozornilo miestnu samosprávu košickej mestskej časti Luník IX a oznámilo, že odpojenie od dodávky elektrickej energie potrvá dovtedy, kým samospráva neposkytne finančné prostriedky na opravu poškodených skríň.

webnoviny, foto: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM