Správy

Nemocnica reaguje na fámy: Pacientov ošetrujeme bez ohľadu na očkovanie

Košická univerzitná nemocnica reaguje na medializované vyjadrenia lekárky, ktorá spochybnila poskytovanie zdravotnej starostlivosti neočkovaným pacientom.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica reaguje na fámy: Pacientov ošetrujeme bez ohľadu na očkovanie
Zdroj: TASR/František Iván

Zdravotníci Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) Košice poskytujú adekvátnu zdravotnú starostlivosť všetkým pacientom, či už s ochorením COVID-19 alebo inými diagnózami, a to bez ohľadu na to, či sú očkovaní alebo nie. Nemocnica tým reagovala na medializované vyjadrenia jej lekárky, ktorá to spochybnila. Voči nim sa ohradila aj Slovenská lekárska komora (SLK).

Šírenie dezinformácií

„Naši zdravotníci dôsledne dodržiavajú právny poriadok Slovenskej republiky na ochranu zdravia a života pacientov,“ reagovala pre TASR hovorkyňa nemocnice Monika Krišková. Ubezpečuje, že robia všetko pre záchranu každého ľudského života.

Lekárka UNLP v rozhovore pre internetové rádio spochybnila poskytovanie zdravotnej starostlivosti neočkovaným pacientom v tejto nemocnici. Tvrdí tiež, že jej otcovi, chirurgovi v UNLP, poskytli na covidovom ARO úmyselne zlú zdravotnú starostlivosť, ktorá viedla k jeho úmrtiu.

Rada riaditeľov v stanovisku adresovanom vedúcim zamestnancom zdravotníckych pracovísk UNLP, ktoré má TASR k dispozícii, uviedla, že vedenie nemocnice sa situáciou intenzívne zaoberá. Tvrdí, že roky serióznej práce tejto inštitúcie ohrozil rozhovor, ktorý v uplynulých dňoch odznel na dezinformačno-konšpiračnej scéne a šíri sa ďalej. „Momentálne preverujeme všetky okolnosti, informácie a podrobnosti celého prípadu,“ uvádza v liste.

Znevažovanie lekárov

Medializovaný rozhovor s lekárkou podľa SLK prekročil hranicu akceptovateľnosti a informácie, ktoré odzneli, sú v rozpore s etikou a medicínskymi faktami. Ako vo svojom stanovisku uviedla, tvrdenia bez konfrontácie dotknutých zamestnancov hrubo zavádzajú verejnosť, znevažujú prácu lekárov, sestier a ostatných zdravotníkov a poškodzujú ich osobnú a profesionálnu česť.

„SLK je presvedčená, že naši zdravotníci – lekári, sestry, ako aj ostatný zdravotnícky personál – si plnia svoje povinnosti s najlepším vedomím a svedomím v prospech pacientov. Ak sú dôvodné pochybnosti, sú tu príslušné orgány, aby to preverili,“ skonštatovala SLK.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM