Rôzne

NEPREHLIADNITE: Prevádzka viacerých regionálnych vlakov medzi TÝMITO stanicami je pozastavená!

Zmena potrvá až do 29. apríla.

Ilustračný obrázok k článku NEPREHLIADNITE: Prevádzka viacerých regionálnych vlakov medzi TÝMITO stanicami je pozastavená!
Zdroj: TASR/František Iván

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) upravuje od štvrtka (18. 4.) dopravu na trati Košice – Kysak. Zmena potrvá do 29. apríla. Dôvodom je výluka na trati, ktorá si vyžiada pozastavenie prevádzky niektorých regionálnych expresov medzi týmito stanicami. Informoval o tom hovorca ZSSK Dominik Drevický.

„Regionálne expresy REX 19×x, ktoré sú ovplyvnené výlukou, budú od štvrtka začínať svoju jazdu v Kysaku a pokračovať cez Prešov až do Lipian. Výnimkou je REX 1936 (Košice 7.43 – Kysak 7.56 – Prešov 8.14 h), ktorý ZSSK vypraví do Lipian z Prešova,“ uviedol.

Pre cestujúcich pripravili alternatívne spoje. Ide o vlaky Os 85×x Prešov – Čierna nad Tisou s prestupom v Prešove a vlaky Os 78×x Košice – Poprad-Tatry s prestupom v Kysaku. Vybrané spojenia REX 19×x jazdia ako doteraz. V tomto prípade ide počas bežného pracovného dňa o 12 vlakov.

Čo sa týka posledného vlaku Os 8536 s odchodom z Košíc o 22.58 h, cestujúci nebudú musieť v Prešove hľadať nadväzný spoj. Počká na nich posledný vlak REX 1964, ktorý vyráža z Kysaku o 22.59 h a smeruje do Prešova a Lipian.

Dôvodom dočasných zmien vo vedení vlakov národného dopravcu je výluka Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) na úseku trate Košice – Kostoľany nad Hornádom. Rekonštrukčné práce na trati si vyžiadajú obmedzenie kapacity, dočasne tak na nej nebude premávať štandardný počet vlakov.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM