Lukáš Zavacký Kultúra

Nepremeškajte to najzaujímavejšie tento týždeň v Košiciach: Prehľad udalostí, ktoré stoja za to

Víkend je za nami a pracovné povinnosti opäť začali. Vy si však týždeň môžete napriek tomu spríjemniť na akciách, ktoré vám v našom prehľade prinášame.

Ilustračný obrázok k článku Nepremeškajte to najzaujímavejšie tento týždeň v Košiciach: Prehľad udalostí, ktoré stoja za to
Foto: Tomáš Batiz

PODKOŠOVÝ SVET

7. až 11. júna 2016 od 9:00 do 17:00, Východosloven­ské múzeum

Východoslovenské múzeum v Košiciach pripravilo výstavu pre priaznivcov športu. Návštevníci sa dozvedia podrobnosti o ženskom basketbale v našom meste. A to až do 11. septembra. Najbližšie v uvedených termínoch.

ALICA V KRAJINE ZA ZRKADLOM

7. až 8. júna 2016 o 18:00 a 20:25, Ster Century

Po úspešnej Alici v krajine zázrakov od režiséra Tima Burtona prichádza do kín voľné pokračovanie tejto známej rozprávky. Hlavná postava sa vráti opäť do čarovnej krajiny a bude sa snažiť zachrániť svojho kamaráta, Klobučníka, keďže ten stráca svoju osobnosť.

BALÓNOVÁ FIESTA

8. až 11. júna 2016, Aupark

Oblohu nad metropolou východu už onedlho zaplnia desiatky balónov. Stane sa tak pri príležitosti 23. ročníka Balónovej fiesty, na ktorej nebude chýbať ani bohatý sprievodný program.

RODÁCI V 1. SVETOVEJ VOJNE

8. júna 2016 o 16:00, Štátna vedecká knižnica

Klub vojenskej histórie Beskydy a Štátna vedecká knižnica v Košiciach pozýva na prednášku PhDr. Radoslava Turíka: Rodáci v 1. svetovej vojne. Súčasťou bude predstavenie novej knihy či prezentácia výstavy s názvom Pradedovia na frontoch veľkej vojny.

STREDÁVKA

8. júna 2016 o 21:00, Tabačka

Pravidelná stredajšia párty určená najmä mladým ľuďom, ktorí sa môžu zabaviť na listeningovej elektronike. V lete sa každý môže tešiť na stretnutia s rezidentnými a hosťujúcimi DJmi a VJmi Tabačky.

ENIESA

9. júna 2016 o 20:00, Tabačka

Privítanie hudby, tónov v nových šatách, sfarbených zemitými odtieňmi domových krajov, podmorskými prúdmi, spanilými obdobiami, snovou zemou.

KOŠICE GURMÁN FEST 2016

10. až 12. júna 2016, Mestský park

Milovníci dobrého jedla si prídu na svoje na unikátnom festivale dobrého jedla. Ten zažijú v košickom Mestskom parku. Už 7. ročník Gurmán Festu prinesie do metropoly východu výborné špeciality od prestížnych šéfkuchárov a reštaurácií.

TABAČKA NIGHTS: TRIGGER W/ SAPYENS

10. júna 2016 o 21:00, Tabačka

Odhodiť stres budú môcť v piatok všetci, ktorí navštívia Tabačku. Košice sa stanú predposlednou zastávkou nového českého labela Sapyens Records v rámci Sapyens 2016 Tour. Lineup budú tvoriť Dj Alyaz, WZ. SBSTRD a Paradiso Rhythm.

TVORIVÁ SOBOTA AKVAREL

11. júna 2016 o 14:00, Múzeum Vojtecha Löfflera

Tvorivé soboty sú určené pre rodiny s deťmi, ktoré si chcú cez víkend spestriť program maľovaním. Vítaní sú ako pokročilí, tak i začiatočníci. Počas roka sa dvakrát organizuje výstava. Svoje obrazy tak môžu deti prezentovať aj pred širokou verejnosťou.

KOLLÁROVCI

12. júna 2016 o 18:00, Koliba Zlatá Podkova

Slovenská ľudová, no zároveň moderná skupina Kollárovci sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti. Vďaka svojmu prejavu i piesňam, ktoré tvorí. Tentoraz bude zabávať i košických divákov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM