Webnoviny - Rôzne

Niektoré informácie v Gorile sú podľa Bugára výmysel

Určité informácie v spise o akcii Gorila sú podľa predsedu Most-Híd Bélu Bugára výmysel. Ako uviedol dnes v relácii TV Markíza Na telo, má ísť o informácie o ňom, ktoré súvisia so spätným odkúpením akcií Transpetrolu.

Podľa Bugára, on s tým nemal nič spoločné, bola to vec vtedajšieho ministra hospodárstva Jirka Malchárka. „Nesedia tam všetky veci. Nech to vyšetria orgány činné v trestnom konaní,“ povedal Bugár.

Predseda Smeru-SD Robert Fico sa ku kauze Gorila odmieta vyjadriť. „Nechcite, aby som komentoval údajné dokumenty,“ konštatoval.

Prepisy odpočúvaných rozhovorov, ktoré unikli na verejnosť si môžete prečítať TU

Sulíkovci zbierajú podpisy

Poslanci SaS začali zbierať podpisy potrebné na zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR pre kauzu Gorila. Predseda NR SR je povinný zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu, ak o to požiada minimálne 30 zákonodarcov.

„Strana SaS garantuje podpisy všetkých 18 poslancov a veríme, že aj v ostatných stranách sa nájdu poslanci, ktorým záleží na prešetrení kauzy a ktorí sa nebudú snažiť zamiesť ju pod koberec,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa SaS Tatiana Tóthová. Strana SaS trvá na dôslednom vyšetrení podozrení, ktoré vyplývajú z kauzy Gorila. SaS so zberom podpisov začala pre neochotu relevantných inštitúcií rázne konať a objasniť tento prípad.

V dokumentoch s názvom Gorila a Gorila 1 sa píše o údajnom ovplyvňovaní politiky finančnou skupinou. Rozsiahly materiál popisuje dosadzovanie politických nominantov do štátnych podnikov, provízie pri privatizácii a pavučinu vzťahov naprieč politikou, podnikateľskou sférou a bezpečnostnými zložkami. Údajný spis SIS sa koncom minulého roka objavil na internete.

webnoviny

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM