Monika Földešiová Futbal

Nitra s Košicami vyrovnane

Nitra privítala na domácom poli košických futbalistov, obaja tréneri hodnotili zápas ako férový a vyrovnaný.

FC Nitra – MFK Košice 1:1 (0:0) Góly: 81. Rák (11 m) – 59. Škutka. Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Leško – Viazanko. 2250 divákov. Zostavy a striedania:

FC Nitra: Hroššo – Kaspřák, Tóth, Štetina, Glenda (78. Košút) – Valenta (64. Mikuš), Šimončič, Hodúr, Leško, Kolár (53. R. Sloboda) – Rák MFK Košice: Tofilovski – Kolbas, Dokovič, R. Cicman, Čonka – Viazanko (66. Gál-Andrezly), Kavka, Hovančík (46. Karaš), Spasojevič (76. Čukič) – Škutka, Pačinda

Od úvodu sa v Nitre hral aktívny útočný futbal. Do koncovky sa dostávali najmä domáci, Kaspřák strieľal vedľa a po Glendovej prihrávke pred bránu si Dokovič dal takmer vlastný gól. V 15. min z 25 m vystrelil Rák, Tofilovski sa predviedol peknou robinzonádou. O minútu na to Kolárovu nečakanú strelu z hranice šestnástky kryl opäť pozorný košický brankár. Hostia kontrovali hneď z nasledujúceho útoku, Tasojevič z diaľky nepríjemne vystrelil a Hroššo musel zasahovať. Nitra bola aj naďalej aktívnejším mužstvom, ale do ďalšej gólovej šance sa dostala až v 44. min, kedy po Valentovej prihrávke Rákovu strelu Košičania zblokovali. V samom závere prvého dejstva musel ešte zasahovať po Rákovom priamom kope brankár hostí. Po zmene strán sa v 59. min trochu nečakane dostali do vedenia hostia, keď si Škutka pekne spracoval loptu a zvnútra šestnástky nechytateľnou strelou skóroval. Potom to skúšal opäť z diaľky Spasojevič a po Tóthovom teči lopta skončila tesne vedľa Hroššovej brány. Domáci mohli vyrovnať v 78. min, striedajúci Košút však zblízka nedokázal prekonať košického brankára. Vyrovnanie prišlo o tri minúty, kedy faul Dokoviča na Hodúra v šestnástke potrestal premenenou penaltou Rák. Vzápätí sa hostia mohli hneď dvakrát dostať do vedenia, ale Škutka hlavou a ani Dokovič zblízka neuspeli. Rozhodnutie nepriniesla ani Rákova technická strela v 88. min, ktorú s námahou vytesnil na roh Tofilovski.

Ivan Galád, tréner Nitry: //„Pred zápasom som hovoril, že toto stretnutie bude ťažké, a to sa napokon aj potvrdilo. Dnes sme neboli tak dôrazní v pokutovom území. Najviac sa mi páčilo posledných desať minút, keď obe mužstvá chceli vyhrať.“ //

Žarko Jurovič, tréner Košíc: „Ďakujem Nitre za férový súboj. Dnes sme hrali smelo a takticky dobre. Dosiahli sme tu remízu, s čím sme spokojní.“

Zdroj: TASR Foto: Peter Frank