Lenka Fedorová Rôzne Správy

Novembrové potulky: Milan Kolcun o zaujímavostiach Bankova

Pozná ho snáď každý Košičan, avšak málokto vie o jeho skrytých tajomstvách. Milan Kolcun prezradí v potulkách viac.

Ilustračný obrázok k článku Novembrové potulky: Milan Kolcun o zaujímavostiach Bankova
Foto: Erik Bojničan / Zdroj: Dnes24.sk

Známy sprievodca Milan Kolcun prevádza zvedavcov zákutiami mesta každý mesiac. Inak tomu nebude ani tentokrát. Prvý novembrový víkend prevedie návštevníkov po Bankove.

História a zaujímavosti Bankova

Ako mal Bankov vyzerať v plnej kráse? Kde je doteraz viditeľný vchod do štôlne? Boli ste už v hoteli Bankov – jednom z najstarších na Slovensku? Na tieto, ale aj ďalšie otázky odpovie Milan Kolcun v novembrových potulkách.

Bankov je, mimochodom, najstarším hotelom v Košiciach. Tentokrát povedie jeden z turnusov aj odborník na Bankov, turista a riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice Ján Gašpar.

Každý mesiac iná téma

Potulky mestom sa konajú pre obyvateľov mesta i návštevníkov, avšak zakaždým ich čaká iná téma a trasa a zaujímavosti z histórie i súčasnosti Košíc priamo na mieste. Počas potuliek sa často môžu dostať na inak neprístupné miesta. Potulky sa konajú za každého počasia, väčšinou so začiatkom pri vedeckej knižnici.

Prehliadky s Milanom Kolcunom sa začínajú v piatok (4. novembra) o 15:30, v sobotu (5.novembra) o 10:30, 12:00, 14:00, 15:30 a v nedeľu (6. novembra) o 12:00, 14:00 a 15:30 hodine.

V sobotu o 11:00 sprevádza Zoltán Balassa v slovenskom jazyku, o 16:00 v maďarskom jazyku. V nedeľu sprevádza o 14:30 v slovenskom jazyku a o 16:00 v maďarskom jazyku. V decembri sa môžu nadšení zvedavci tešiť na tému Kostoly na terase. Organizátorom Potuliek je Mestské informačné centrum mesta Košice.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM