Aktualizované Krimi

Obchodný dom v Košiciach zachvátil požiar. Škody vyčíslili na 200-tisíc eur

Priamo boli zasiahnuté dve predajne. Prípad vyšetruje polícia. Na mieste bol aj špeciálne vycvičený pes na vyhľadávanie akcelerátorov horenia.

Ilustračný obrázok k článku Obchodný dom v Košiciach zachvátil požiar. Škody vyčíslili na 200-tisíc eur
2
Galéria

Požiar vypukol z utorka na stredu v Obchodnom centre (OC) Laborec v košickej mestskej časti (MČ) Dargovských hrdinov, známej ako Furča.

Uviedol to operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach. Na mieste zasahovalo deväť hasičov, požiar bol nahlásený v stredu okolo 00.46 h. Horelo na prízemí.

Požiarom boli zasiahnuté dve predajne, a to v treťom štádiu horenia. Príslušníci HaZZ vykonávali hasiace práce s použitím autonómnych dýchacích prístrojov. Z predajní postupne vynášali predmety a zariadenia, ktoré uhášali,“ spresnil s tým, že pomocou termokamery kontrolovali objekty prvého poschodia, ktoré boli zadymené.

Požiar sa tam však nestihol rozšíriť. „Bol odstavený prívod elektrickej energie a privolané boli všetky poruchové služby,“ dodal. Príčina vzniku požiaru je podľa jeho slov v štádiu zisťovania.

Polícia začala trestné stíhanie

Trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci začala polícia v súvislosti s nočným požiarom v Obchodnom centre (OC) Laborec v košickej mestskej časti Dargovských hrdinov známej ako Furča. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová.

V čase vzniku požiaru sa v priestoroch nenachádzali žiadne osoby ani nebola potrebná evakuácia obyvateľov obytných blokov v blízkosti obchodného centra.

„Vec bola na mieste dôkladne zadokumentovaná, okrem zisťovateľa príčin vzniku požiarov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) a pracovníkov kriminalisticko-expertízneho ústavu bol na mieste aj psovod so psom špeciálne vycvičeným na vyhľadávanie akcelerátorov horenia,“ uviedla s tým, že bližšie informácie vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné poskytnúť.

Rozsah spôsobených škôd je podľa Ivanovej predmetom ďalšieho vyšetrovania. Operačný dôstojník Krajského riaditeľstva HaZZ v Košiciach v stredu pre TASR uviedol, že škoda je predbežne vyčíslená približne na 200 000 eur.

V Košiciach vypukol veľký požiar, horelo obchodné centrum
2
Galéria
Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie