Monika Földešiová Tlačové správy

OBRAZOM: Indoor Skydiving konečne aj na Slovensku. Túto atrakciu musíte vyskúšať aj vy!

Už mnohokrát ste uvažovali nad zoskokom s padákom, ale vždy vás premohol strach? Poznáme skvelú a stopercentne bezpečnú alternatívu. Vďaka nej môžete zažiť rovnaký pocti lietania a vznášania sa ako pri zoskoku z lietadla. Pozrite si videá a presvedčte sa sami.

Ilustračný obrázok k článku OBRAZOM: Indoor Skydiving konečne aj na Slovensku. Túto atrakciu musíte vyskúšať aj vy!
Zdroj: Dnes24.sk

(PR) – Začiatkom leta bola otvorená nová adrenalínová atrakcia v areáli Aquaparku Tatralandia – unikátny simulátor lietania Superfly Tatralandia. Táto jedinečná atrakcia existuje len v 15 krajinách sveta a Slovensko sa stalo ďalšou z nich.

Ako to teda funguje?

Superfly simulátor pracuje na princípe vertikálneho prúdenia vzduchu, ktorý prekonáva zemskú príťažlivosť osôb v simulátore. Srdce simulátora tvorí letová komora s priemerom 4,3 metra a celkovou výškou 14 metrov, z ktorých 5 metrov je presklených. Celé zariadenie simulátora je veľmi rozmerné, má výšku cca 28 metrov a šírku 30 metrov a to preto, aby bol beztiažový stav naozaj porovnateľný s tým skutočným.

Vzduch tu prúdi rýchlosťou až do 290 km/h, čo je viac ako pri reálnom voľnom páde. Výsledným efektom je pocit lietania alebo vznášania sa, rovnako ako pri zoskoku z lietadla. Počas samotného lietania je možné pomocou zmeny polohy tela robiť rôzne „figúry“ a precvičiť si svaly ako pri žiadnej inej atrakcii. Profesionálni športovci prirovnávajú lietanie v simulátore k jóge vo vzduchu.

Pre deti aj nemobilných

Táto atrakcia je určená širokej verejnosti bez akýchkoľvek skúseností alebo predpokladov, či športovcom, ktorí už absolvovali zoskok z lietadla. Lietanie v simulátore si môžu vyskúšať aj deti od 4 rokov, resp. 110 cm, či imobilní ľudia, ktorí takto môžu zažiť voľnosť z pohybu. V bezpečnej výške a pod neustálym dohľadom inštruktorov možno takto prežiť niekoľko minút lietania, pričom už základný balíček lietania v simulátore zodpovedá 3–4 zoskokom z lietadla z výšky 4 000 m. Každý klient absolvuje pred svojim letom krátke školenie s inštruktorom, kde sa zoznámi s tým, čo ho čaká, dostane základnú prípravu a obdrží kompletný výstroj.

Na samotnej výstavbe sa podieľalo 12 hlavných dodávateľov, spotrebovalo sa 3 000 m3 betónu a 128 t oceľovej konštrukcie, celková investícia sa vyšplhala na 5,3 miliónov eur.

Investorom stavby je spoločnosť SUPERFLY TUNNEL, ktorá pôsobí v oblasti cestovného ruchu so zameraním na šport a zábavu. Okrem Superfly Tatralandia prevádzkuje aj rovnaký simulátor v Prahe – SkydiveArena.

Chcete si ho vyskúšať? Bližšie informácie získate na tel. čísle +421 0903 544 3­31 alebo e-maili info@superfly.sk.

www.superfly.sk

Indoor SkyDiving
3
Galéria
Indoor SkyDiving
9
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM