Správy

OBROVSKÝ úspech košických gymnazistov. Ich študentská firma je NAJLEPŠOU na svete

Študentská firma Scribo, za ktorou stoja žiaci košického gymnázia Poštová, získala svetové ocenenie a stala sa najlepšou študentskou firmou.

Ilustračný obrázok k článku OBROVSKÝ úspech košických gymnazistov. Ich študentská firma je NAJLEPŠOU na svete
Zdroj: Facebook.com/Scribo

V utorok (5. 4.) jej ocenenie udelila vzdelávacia organizácia Junior Achievement (JA) Worldwide. Informovala o tom riaditeľka JA Slovensko Eva Vargová.

Vyhrali svetové finále

„Šesť nominovaných najlepších študentských firiem z celého sveta bojovalo o toto prestížne ocenenie. Európu a predovšetkým Slovensko reprezentovala študentská firma Scribo, ktorá vyhrala v minulom školskom roku súťaž o európsku cenu za najlepšiu študentskú firmu a teraz aj svetové finále. Po prvýkrát v 30-ročnej histórii JA Slovensko sme získali takéto významné ocenenie,“ uviedla.

Firma košických študentov vymyslela a vyrába bezodpadový voskový popisovač na biele tabule. „Ide o ekologické popisovače na biele tabule vyrábané recyklovaním vosku. Vďaka inovatívnemu voskovému zloženiu sa ich celé telo spotrebuje písaním, preto neprodukujú žiaden nadbytočný odpad a nevysychajú,“ spresnila Vargová.

Na výrobu popisovačov využívajú odpadový vosk z tlačiarní, ktorý sa inak ďalej nevyužíva. Zároveň tým dochádza k zníženiu množstva plastového odpadu, ktorý sa vytvára používaním klasických fixiek na tabule. Viac o inovatívnom nápade študentov sa dozviete vo videu pod článkom.

Zdroj: Youtube.com/Junior Achievement Slovensko

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM