Očakávaná informácia: Poznáme termín sprístupnenia križovatky VSS

Zdá sa, že vodiči jazdiaci cez križovatku pod mostom VSS si konečne vydýchnu. Podľa riaditeľa zhotoviteľa diela Štefana Bálinta termín spustenia automobilovej dopravy dodržia.

Ilustračný obrázok k článku Očakávaná informácia: Poznáme termín sprístupnenia križovatky VSS
Zdroj: TASR

Práce na rekonštrukcii križovatky pod mostom VSS idú podľa plánu. Zhotoviteľ diela, spoločnosť Eurovia SK, s nimi finišuje. Termín spustenia automobilovej dopravy cez križovatku, ktorým je 31. júl, podľa riaditeľa košického závodu Eurovie Štefana Bálinta dodržia. „Doprava na križovatke v uvedenom termíne bude bez akýchkoľvek obmedzení,“ uviedol Bálint.

Zhotoviteľ diela už poslal na schválenie príslušným inštitúciám ohľadom zmodernizovanej križovatky VSS všetky žiadosti, ktoré sú potrebné na to, aby mohlo byť vydané právoplatné povolenie na užívanie stavby. Električky začnú po zmodernizovanej križovatke VSS premávať takisto až po vydaní právoplatného kolaudačného rozhodnutia.

Odbočovacie pripájacie jazdné pruhy v smere od sídliska Nad jazerom a na Južnú triedu a opačne sú podľa stavbárov kompletne urobené a pripravené na spustenie dopravy a zhotoviteľ skúšal i nové verejné LED osvetlenie.

Ak ukončia niektorý z úsekov stavby MET podľa časového harmonogramu, neznamená to podľa Bálinta ukončenie všetkých prác a že stavbári musia odtiaľ odísť preč.

„Termín na ukončenie všetkých stavebných akcií v rámci modernizácie električkových tratí máme stanovený na budúci rok. Chceme dodržať, že stavba bude v poriadku nielen zo stavebného, ale aj estetického hľadiska. Preto tam dávame nové obrubníky, revitalizujeme zeleň a podobne. Treba si uvedomiť aj to, že ak nás investor napríklad požiada, aby sme niečo na stavbe prerobili, musíme prísť a urobiť to,“ dodal.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame