Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari ani po prestávke nevyšli z cviku: Z Piešťan si doniesli ďalšie body

Košicki hokejisti cestovali na piešťanský ľad. Obe mužstvá začali vo svižnom tempe, no napokon sa podarilo Oceliarom streliť víťazný gól.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari ani po prestávke nevyšli z cviku: Z Piešťan si doniesli ďalšie body

Už v 4. minúte zazvonila Melicherčíková spojnica po strele Holoviča, ale po zaváhaní Hamráka musel predviesť svoje umenie aj Šúrek pri nájazde Jenčíka. Prvý gól padol po štvrťhodine hry, keď Bartoša nedokázala za bránou odzbrojiť dvojica domácich hráčov, ten našiel voľného Spilára a Šúrek kapituloval – 0:1. Vyrovnať mohol Klempa, ale nahrávku od Raisa poslal z bezprostrednej blízkosti nad bránu.

V druhej tretine sa snažil vyrovnať Pašek, ale bekhendom mieril vedľa. Na opačnej strane musel zakročiť Šúrek proti strelám Bartánusa, Spilára aj Cebáka. Neskôr na opačnej strane vytlačil Klempovu strelu príklepom nad bránu Melicherčík. V 38. minúte, tri sekundy po skončení presilovky, vyškolil Sojčík pri mantinely Hamráka, namieril si to pred Šúreka, ten jeho prvý pokus vyrazil ale na dorážku už bol prikrátky.

Úvod tretej časti patril domácim. Najskôr v 52. minúte znížil bekhendovým blafákom Peško a o minút neskôr našiel Konečný na opačnej strane ľadu Mišuru, ktorý prestrelil Melicherčíka 2:2. Hra dostala nový náboj a hosťujúci tréner reagoval time-outom. Nakoniec však strelil víťazný gól v 53. minúte, keď Štrbák našiel Jenčíka a ten takmer z nulového uhla prekonal Šúreka. Z domácich nevyrovnali Konečný po prihrávke Klempu a v posledných sekundách, už pri hre bez brankára ani Pašek, ktorý bol po prihrávke od Rapáča sám pred Melicherčíkom, ale minul.

Hlasy trénerov

Roman Sýkora, tréner Piešťan: „Prišla nám vhod reprezentačná prestávka, pomohlo nám to. Do zápasu sme vstúpili s čistou hlavou. Ukázali sme, že vieme hrať hokej. Prvá tretina bola dobrá, ale zle sme vyriešili situáciu a prehrávali sme. V druhej tretine sme mali problém, ale podržal nás Šúrek, hoci Košice jednu šancu využili. V poslednej tretine sa chalani nakopli, vyrovnali sme, ale neodpustili sme si chybu, ktorá nás stála body. Ďakujem však chalanom, verím, že takýmito výkonmi body prídu.“
Anton Tomko, tréner Košíc: „Očakávali sme rýchly zápas a najmä prvá tretina tomu zodpovedala, v tej sme aj šli do vedenia. V druhej tretine sme zvýšili dôraz a korčuľovanie, ale vyťažili sme z toho iba jeden gól. V záverečnej časti Piešťany za minútu dvoma gólmi potrestali náš výpadok, ale chceli sme vyhrať, strelili sme aj tretí gól a v závere sme mali pri zakončení Pašeka šťastie.“

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 42. Peško (Šedivý), 43. Mišura (Konečný, Klempa) – 16. Spilár (Bartoš, Jenčík), 38. Sojčík (Spilár), 53. Jenčík (Štrbák, Bartoš)
Rozhodovali: Lokšik – Stano, Orolin
Vylúčení: 4:3
Presilovky: 0:0
Oslabenia: 0:0
852 divákov

Zostavy ======== ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Šedivý, Kotaška, Brňák, Hamrák, Rais, Hluch, Srnec, Bučka – Kutálek, Mišura, Klempa – Románek, Peško, Haring – Konečný, Toman, Hudec – Holovič, Pašek, Rapáč
HC Košice: Melicherčík – Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Cebák, Jánošík, Šeda – Lapšanský, Češík, Sojčík – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Hrnka, Bartánus – Suja, Chovan, Stupka – Hiňďoš