Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari na domácom ľade: Hravo si poradili so súperom z Piešťan

Košickí hokejisti odohrali po reprezentačnej prestávke v domácej Steel Aréne duel s Piešťanmi. Súpera hravo zvládli a tak si na konto pripisujú ďalšie zaslúžené body.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari na domácom ľade: Hravo si poradili so súperom z Piešťan

Domáci hráči začali aktívne a v 3. minúte sa Hrnka ocitol osamotený pred Rybárom, bekhendovým zakončením ho však neprekvapil. Už o niekoľko sekúnd neskôr predviedla prvá košická formáciu akciu na jeden dotyk, ale Jenčík neprepasíroval puk za chrbát piešťanského brankára. Tlak „oceliarov“ sa stupňoval a Rybár postupne zlikvidoval šance Chovana, Jánošíka i Bondru. Až v 8. minúte sa dostal k zakončeniu hosťujúci Holovič, Hylák si s jeho zakončením bez problémov poradil. O minútu neskôr už na opačnej strane otvoril skóre duelu Spilar, ktorý zakončoval do odkrytej časti piešťanskej bránky – 1:0. V ďalšom priebehu prvej dvadsaťminútovky hostia pozorne bránili a domáci hráči sa snažili o zvýšenie najtesnejšieho náskoku. V závere tretiny mal gól na hokejke Sojčík, Rybár podržal svoj tím.

Vstup do druhého dejstva vyšiel „oceliarom“, ktorí v 22. minúte zvýšili po Bicekovej prihrávke a Lapšanského strele bez prípravy na 2:0. Už v 24. minúte mohol znížiť na rozdiel jedného gólu Kutálek, v presilovej hre však netrafil odkrytú časť košickej bránky. V závere početnej výhody dostal od Philippa prihrávku do úniku potrestaný Hrnka, ktorý tvrdo vypálil a puk za Rybárov chrbát dostal Bicek – 3:0. Piešťanci odpovedali v polovici stretnutia, keď početnú výhodu o jedného hráča zužitkoval Kutálek – 3:1. V závere druhej tretiny síce domáci hráči svojho súpera zatlačili, no z intenzívneho obliehania piešťanskej bránky gól nevyťažili.

V 44. minúte Sojčík spoza hosťujúcej bránky našiel voľného Spilara, ale ten štvrtý gól košického družstva nepridal. O dve minúty neskôr ale už svietilo na ukazovateli skóre 4:1, keď sa pred piešťanskou bránkou presadil Hrnka. Košičania kontrolovali priebeh hry, dobre kombinovali a dostávali sa i do zakončenia. „Havrani“ z Piešťan už do konca zápasu nič nevymysleli a z Košíc odišli s trojgólovou prehrou.

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Košíc: „Pre nás to bolo dôležité stretnutie po reprezentačnej pauze. Mám výhrady pri zakončení, musí byť viac agresívne. Samozrejme víťazstvo si cením a teším sa z neho.“

Leo Gudas, tréner Piešťan: „Bolo to svižné stretnutie. Zápas sme si prehrali sami, súper nás prevýšil najmä v druhej tretine. V záverečnej dvadsaťminútovke sme si vytvorili šance, ale súper nás potom zatlačil.“

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 9. Spilar (Bartoš, Štrbák), 22. Lapšanský (Bicek, Chovan), 25. Bicek (Hrnka, Philipp), 46. Hrnka (Chovan, Spilar) – 30. Kutálek (Drgoň)
Rozhodovali: Lokšík – M. Korba, Rovenský
Vylúčení: 4:2
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
2601 divákov

Zostavy hráčov

HC Košice: Hylák – Černák, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Šeda – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Rachůnek, Lapšanský – Bartánus, Chovan, Hrnka – Bondra, Češík, Sojčík

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Brňák, Lepännen, Kotaška, Rais, Drgoň, Leško, Škadra, Bučka – Petráš, Peško, Haring – Stupka, Holovič, Klempa – Rapáč, Pašek, Kutálek – Románek, Mišura, F. Hudec