Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari na domácom ľade podľahli Martinu: V čom vidí chybu tréner Tomko?

Napriek tomu, že košickí hokejisti prejavili svoju aktivitu už na začiatku stretnutia, nepodarilo sa im odolať nátlaku hostí. Martinčania mali viac úspešných zakončení, a tak dali ochutnať prehru Oceliarom na domácom ľade.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari na domácom ľade podľahli Martinu: V čom vidí chybu tréner Tomko?

V košickej Steel aréne začali aktívnejšie domáci hráči a Čechovu pozornosť otestoval v 3. minúte Chovan, ktorý sa z pravej strany natlačil do bekhendového zakončenia. O štyri minúty neskôr oceliari zatlačili svojho súpera vo vlastnom obrannom pásme, ale príležitosti, Hrnku, Suju a Chovana zostali nevyužité. V ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil, Košičania sa snažili o ofenzívny prejav hry a Martinčania poctivo bránili, pričom sa iba sporadicky dostávali do zakončenia. O zmenu skóre sa v 15. minúte pokúšal Jenčík, ale trafil iba ľavý betón martinského brankára. V závere prvej dvadsaťminútovky sa hostia ocitli počas vlastného oslabenia v prečíslení dvoch proti jednému, Važan ideálnou prihrávkou vyzval k zakončeniu Galamboša a ten sa nepomýlil – 0:1.

Úvod druhej tretiny veľa vzruchu nepriniesol a o prvú šancu sa postaral až v 26. minúte Hrnka, ktorý sa z pravej strany natlačil do zakončenia, ale Čech zmaril jeho snahu. Martinský brankár však kapituloval o niekoľko sekúnd neskôr, keď Suja na začiatku 27. minúty spätnou prihrávkou našiel voľného Jenčíka, ktorý vyrovnal na 1:1. Hra sa zrýchlila a obidve družstvá sa striedali v zakončení. Najbližšie ku gólu bol v 35. minúte hosťujúci Važan, zoči-voči Hylákovi však neuspel. O dve minúty neskôr košický brankár znova vytiahol spoľahlivý zákrok po tvrdom zakončení Zuckera.

Vstup do záverečného dejstva vyšiel hosťom, ktorí zužitkovali svoju prvú početnú výhodu, Markovič nabil na modrej čiare Lojekovi a ten upravil v 44. minúte na 1:2. Hostia sa po góle nestiahli do defenzívy, svojho súpera napádali pri rozohrávke už na útočnej modrej čiare a každé zaváhanie sa končilo ich streleckou príležitosťou. Košičania postupom času zvýšili pohyb, tlačili sa do zakončenia, ale Čecha nedokázali prekonať v 49. minúte Spilar, či na dvakrát Ivan Rachůnek. Košičania sa v závere duelu snažili urobiť niečo s nepriaznivým výsledkom, no nedokázali využiť ani presilovú hru piatich proti štyrom. Hostia z Turca si napokon odviezli z metropoly východu tri body po výsledku 3:1, keď v záverečnej minúte dal bodku za stretnutím Smrek.

Hlasy trénerov

Anton Tomko, tréner Košíc: „Súpera sme prestrieľali, ale zakončenia boli mäkké, slabé a nepresné. V závere úvodnej tretiny sme inkasovali zbytočný gól, ktorý na nás zanechal stopu. Podarilo sa nám vyrovnať, ale znova sme inkasovali jednoduchý gól. Podali sme nemastný, neslaný výkon a určite sme nepotešili divákov.“

Jaroslav Török, tréner Martina: „Videli sme taktické a bojovné stretnutie. Nebolo to o kráse, ale o účelnosti aj zodpovednom výkone a rehabilitovali sme sa za domácu prehru s Piešťanmi. Chcem pochváliť brankára Čecha a všetkých hráčov za podaný výkon i za zisk troch bodov na ľade majstra.“

HC Košice – MHC Mountfield Martin 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 27. Jenčík (Suja, Bartoš) – 20. Galamboš (Važan, Matejka), 44. Lojek (Markovič), 60. Smrek
Rozhodovali: T. Orolin – M. Korba, Rovenský