Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari najväčšieho rivala neporazili: Nitra Košice rozdrvila až v predĺžení

Košickí hokejisti vycestovali za hrou k najväčšiemu rivalovi v Extralige do Nitry. Napínavý zápas obohatila gólová naháňačka oboch tímov, no keď sa zdalo, že Oceliari majú výhru vo vrecku, súper využil powerplay a postaral sa o predĺženie.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari najväčšieho rivala neporazili: Nitra Košice rozdrvila až v predĺžení

V súboji minuloročných finalistov playoff začali lepšie hostia, keď svoju premiéru v košickom drese okorenil gólom v 13. minúte bronzový medailista z MS juniorov Radovan Bondra. Chovan nahodil puk od modrej čiary a urastený mladík ho tečoval za Lakosilov chrbát – 0:1.

Vyrovnanie prišlo v 32. minúte stretnutia, Lelkeš potiahol puk po ľavej strane, medzi kruhmi našiel Novotného a ten prekonal Hyláka. Dve sekundy pred druhou sirénou šli hostia opäť do vedenia, Nitrania neustrážili Jenčíka a ten v nájazde nedal Lakosilovi šancu – 1:2.

Domácim sa v 45. minúte znovu podarilo vyrovnať, Slovák vystrelil z pravého kruhu, puk sa dostal ku kanonierovi Tománekovi, ten si položil Hyláka a rozvlnil sieť. Už o tri minúty Košice opäť viedli, keď gólom Lapšanského využili presilovú hru. 38 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času využili domáci powerplay a Štefanka poslal stretnutie do predĺženia – 3:3. V ňom sa rozhodlo po 91 sekundách, po akcii Lelkeša zabezpečil víťazstvo Nitry Henrich Ručkay – 4:3.

Hlasy trénerov

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: „Vstúpili sme do zápasu dobre, no škoda nevyužitých šancí a hlavne druhého gólu v závere druhej tretiny. Napokon sa nám podarilo vyrovnať a v predĺžení skórovať.“

Anton Tomko, tréner Košíc: „Bol to veľmi dobrý zápas, v ktorom sme dva body darovali Nitre. Počas celého stretnutia sme viedli, v závere sme nevyužili nájazd a napokon po chybách prehrali.“

HK Nitra – HC Košice 4:3 pp (0:1, 1:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 32. Novotný (Lelkeš, Štefanka), 45. Tománek (Slovák), 60. Štefanka (Slovák, Tománek), 62. H. Ručkay – 13. Bondra (Chovan), 20. Jenčík (Štrbák, Hylák), 48. Lapšanský (Hrnka, Rachůnek)
Rozhodovali: Jonák, Müllner – J. Tvrdoň, Výleta