Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari predviedli proti Piešťanom čistú hru: Bartoš sa vyznamenal hetrikom!

Hokejisti úradujúceho slovenského šampióna HC Košice zvíťazili v piatom štvrťfinálovom zápase play off Tipsport extraligy v Steel Aréne nad ŠHK 37 Piešťany. V sérii sa oceliari opäť posunuli o krok vpred.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari predviedli proti Piešťanom čistú hru: Bartoš sa vyznamenal hetrikom!

Košičania začali od úvodných sekúnd náporom a Šúreka zamestnali predovšetkým Spilar a Jenčíkom, ktorí však v 4. minúte v dobrých šanciach nedokázali skórovať. V 7. minúte Spilar ideálnou prihrávkou našiel medzi kruhmi voľného Bartoša, ten mieril do ľavého horného rohu hosťujúcej bránky, ale Šúrek predviedol pohotovú lapačku. Oceliari pokračovali v tlaku a v 13. minúte otvoril skóre duelu Chovan, ktorý po Bicekovej prihrávke zakončoval do odkrytej časti bránky – 1:0. V závere prvej tretiny mali domáci hráči k dispozícii presilovú hru 5 proti 4, na 2:0 zvýšil strelou od modrej čiary kapitán Štrbák. Piešťany boli v útoku bezzubé a na Hyláka vyslali v prvej dvadsaťminútovke iba päť striel.

Aj druhé dejstvo začali náporom Košičania, Jenčík však po niekoľkých sekundách hry nedokázal potrestať chybu domácej obrany. Zmenu skóre priniesla akcia prvého košického útoku, Spilar v početnej výhode o jedného hráča poslal na hokejku Jenčíka, ten si poradil s brániacim protihráčom, puk naservíroval Bartošovi a ten z prvej vymietol ľavý horný roh Šúrekovej bránky – 3:0. Oceliari si od polovice stretnutia vytvorili obrovský tlak, najväčšiu šancu však zahodil Jánošík, ktorý zoči-voči Šúrekovi nepochodil. Na opačnej strane sa v 35. minúte ocitol pre Hylákom osamotený Stupka, mieril iba vedľa. Košický brankár vzápätí zlikvidoval i dva strelecké pokusy Vaculína. Košickú prevahu potvrdil v 39. minúte štvrtým gólom do ľavého horného rohu Bicek.

Do piešťanskej bránky sa od 41. minúty postavil Rybár, ale okamžite lovil puk zo siete, keď ho prekonal tečovaným pukom Bartoš – 5:0. Ten istý hráč si vychutnal piešťanského brankára aj o dve minúty neskôr a po blafáku bekhendom zvýšil už na 6:0. V polovici tretej tretiny pridal siedmy košický gól v presilovej hre Jánošík, ktorý tečoval strelu Štrbáka. Košičania diktovali tempo hry a súperovi nedovolili zaznamenať ani čestný úspech.

Hlasy trénerov a hráčov

Peter Oremus, tréner Košíc: „Z našej strany to bol veľmi dobrý prístup k zápasu, osobná a herná disciplína bola na vysokej úrovni. Za víťazstvo sme radi, ale uvedomujeme si, že na postup je potrebné získať ešte jedno.“

Peter Bartoš, autor hetriku: „Dôležité je víťazstvo a nie môj hetrik. Na zápas sme sa zodpovedne pripravili a sme radi, že sme ho zvládli.“

Leo Gudas, tréner Piešťan: „Zápas rozhodli naše oslabenia, naša nedisciplinovanosť v prvej a druhej tretine. Zlomilo sa to v polovici stretnutia a súper nás za to potrestal.“

Dušan Pašek, hráč Piešťan: „Ťažko sa hodnotí po takomto zápase. Takto to však vyzerá, keď upustíme od svojej hry. Myslíme si, že budeme hrať s Košicami hokej a dostaneme sedmičku. Takto to chodí, my musíme bojovať a hrať obetavo a to je cesta ako môžeme potrápiť Košice.“

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

Góly: 13. Chovan (Bicek, Sojčík), 18. Štrbák (Spilar, Jánošík), 24. Bartoš (Jenčík, Spilar), 39. Bicek (Chovan), 41. Bartoš (Spilar, Štrbák), 43. Bartoš (Jenčík, Spilar), 50. Jánošík (Štrbák, Jenčík)

Zostavy a striedanie

HC Košice: Hylák – Černák, Štrbák, Jánošík, Philipp, Cebák, Macejko, Šeda – Spilar, Bartoš, Jenčík – Kutálek, Chovan, Sojčík – Bicek, Hrnka, Lapšanský – Bondra, Suja, Bartánus

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek (41. Rybár) – Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Leško, Rais, Bučka – Petráš, Peško, Haring – Stupka, Pašek, Holovič – Konečný, Mišura, Klempa – Románek, Vaculín, Hudec