Alexandra Kolínská Hokej

Oceliari zápasom v Žiline poistili svoje prvenstvo: Čo na to tréner Tomko?

Košickí hokejisti odohrali ďalší zápas Tipsport extraligy v Žiline. Po dlhom trápení sa im však podarilo súpera poraziť a zo Žiliny si priniesli cenné body. Úradujúci slovenskí majstri si tak upevnili prvé miesto v tabuľke.

Ilustračný obrázok k článku Oceliari zápasom v Žiline poistili svoje prvenstvo: Čo na to tréner Tomko?

V zápase vlani posledného tímu tabuľky s úradujúcim majstrom mal v prvej tretine prevahu favorit z Košíc. Jenčík ešte v úvode zblízka minul bránu, ale Bartánus sa v 5. minúte po samostatnom úniku nemýlil a hostia viedli. Ojedinelú možnosť domácich nepremenil Kubiš, ktorý zakončil len do Hylákovho betónu. V 13. minúte znovu unikol Bartánus, obrana Žiliny však bola tentoraz dôslednejšia a v rozhodujúcej chvíli súpera od puku odstavila.

V druhej tretine sa hra vyrovnala, Žilinčania začali hrať aktívnejšie a vypracovali si viacero šancí. V 25. minúte sa predral dopredu Štěpán Novotný a z uhla prekvapil Hyláka. O chvíľu neskôr mohli domáci dokonca vyhrávať, ale Procházka z bezprostrednej blízkosti zakončil z prvej len do hosťujúceho gólmana. V 32. minúte opäť zaváhala domáca obrana, Stupka sa rútil sám na Križana, ale ten dokázal jeho pokus vytesniť vedľa brány. Bol však faulovaný a v presilovej hre po presnej Jenčíkovej prihrávke nedal Hrnka Križanovi žiadnu šancu.

Hneď na začiatku tretej časti po tretíkrát v zápase unikol Bartánus, Križan jeho strelu dokázal vyraziť. Košičania sa v ďalšom priebehu duelu snažili hrať zo zabezpečenej obrany a domáci sa veľmi ťažko presadzovali. Nemali veľa šancí, Hylák musel byť v pozore iba zriedkavo. V 47. minúte si poradil so zakončením Dreslera. Domáci napriek snahe skórovať nedokázali, naopak Sojčík rovnú minútu pred sirénou uzavrel do prázdnej brány výsledok na 3:1. Košice získali ďalšie tri body a poistili si prvé miesto v tabuľke.

Hlasy trénerov

Martin Groma, asistent trénera Žiliny: „V prvom rade ďakujem divákom, ktorí nám najmä ku koncu zápasu fandili a boli našou oporou. Úvod patril súperovi kvôli slabšiemu pohybu z našej strany. V ďalšom priebehu sme sa dokázali vyburcovať, zlepšili sme nasadenie. Boli sme však málo dôrazní smerom dopredu a bez striel na bránu sa bohužiaľ nedá zvíťaziť.“
Anton Tomko, tréner Košíc: „Chlapci zobrali zápas vážne a vstúpili doň veľmi koncentrovane. Už v prvej tretine sme mohli premeniť šance a výsledok by bol lepší. V druhej časti súper pridal na dôraze a podarilo sa mu vyrovnať. Vnútornou silou sme bojovali s tým, že chceme zvíťaziť, čo sa nám nakoniec podarilo. Odvážame si cenné tri body.“

MsHK DOXXbet Žilina – HC Košice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 25. Novotný (Kanko, Procházka) – 5. Bartánus (Sojčík, Jánošík), 33. Hrnka (Jenčík, Jánošík), 59. Sojčík (Češík)
Rozhodovali: Bundil – Kacej, Stanzel
Vylúčení: 3:1
Presilovky: 0:1
Oslabenia: 0:0
981 divákov

Zostavy hráčov

MsHK DOXXbet Žilina: Križan – Dlouhý, Dresler, Hudec, Bajaník, Ďurkech, Krčula, Hertl – Procházka, Kristek, Kanko – Haluza, Novotný, Drevenák – Valášek, Rusnák, Šimko – Kubiš, Drábek, Schroner – Lipovský
HC Košice: Hylák – Černák, Štrbák, Cebák, Jánošík, Drgoň, Philipp, Macejko, Šeda – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bartánus, Hrnka, Lapšanský – Bicek, Češík, Sojčík – Stupka, Chovan, Suja